دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

دیپلمات ارشد روس روسیه مصمم به احیای برجام است

تهران – ایرنا – سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه امروز پنجشنبه گفت: روسیه مصمم است تا نقش خود را در احیای توافق هسته ای ایران (برجام)  ایفا کند.


به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری تاس  ریابکوف معاون وزیر امورخارجه روسیه گفت که مسکو به سهم خود قویا متعهد به روند اجرای برجام است.


بنابراین گزارش ریابکوف دراین باره گفت: روسیه، به نوبه خود، مایل و قویا متعهد به انجام فرآیند اجرای برجام پس از بازگرداندن  پارامترهای اولیه آن است.


تاس نوشت: این دیپلمات ارشد روسیه ابراز اطمینان داد که روسیه جنبه های قطعی برای برآوردن برجام دارد که باید  بازگردانده شود.


خبرگزاری تاس به جزئیات بیشتر این خبر اشاره ای نکرد.


هفته گذشته نمایندگی روسیه در سازمان های بین المللی در وین ساعاتی پیش در توییتی اعلام کرد که مذاکره کننده ارشد ایران در گفت و گوهای رفع تحریم ها دیروز (۱۰ تیر) با سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه دیدار کرده است.


بر اساس این توییت، میخائیل اولیانوف نماینده دائم روسیه نزد سازمان های بین المللی در وین و مذاکره کننده ارشد مسکو در گفت و گوهای هسته ای نیز حضور داشته است.


اولیانوف پیرامون دیدار با باقری کنی با انتشار پیامی در حساب توئیتری خود نوشت: این یک تبادل نظر بسیار حرفه‌ای در مورد وضعیت فعلی برجام و چشم‌انداز گفت‌وگوهای وین بود.


وی ادامه داد: ارزیابی من این است که به رغم همه مشکلات، توافق هسته‌ای هنوز قابل احیا است. برای تحقق این امر، آمریکا باید انعطاف بیشتری از خود نشان دهد.


مذاکرات رفع تحریم‌ها با حضور علی باقری کنی مذاکره کننده ارشد ایران، انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا و رابرت مالی نماینده ویژه آمریکا در امور ایران روز سه‌شنبه (۷ تیر) در دوحه قطر برگزار شد.


حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه  پیشتر در توییتی نوشت: دکتر باقری با جدیت و در هماهنگی کامل با اینجانب به مذاکرات منطقی، مستدل و فعال برای لغو تحریم‌ها ادامه می‌دهد. ما با قدرت و منطق به تلاش‌ها ادامه می‌دهیم. واقع بینی آمریکا و اخذ تضمین پایدار در نفع کامل اقتصادی ایران از توافق، می‌تواند نتیجه مذاکرات را ثمربخش کند.


انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا نیز پس از مذاکرات دوحه گفت که به تلاش برای بازگرداندن توافق ادامه خواهیم داد.


مورا افزود: دو روز مذاکرات فشرده در مورد برجام در دوحه قطر داشتیم. متاسفانه هنوز پیشرفتی که تیم اتحادیه اروپا به عنوان هماهنگ کننده امید به آن داشت بدست نیامده است. ما با فوریت بیشتر برای بازگرداندن یک توافق مهم در زمینه عدم اشاعه و ثبات منطقه‌ای تلاش خواهیم کرد.


**۱۳۰۲**آی‌پی شما:


مرورگر شما:


آخرین بروزرسانی سایت: 1401-03-03 12:40

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *