دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

تاکید وزیر خارجه جمهوری آذربایجان بر حضور شرکت های ایرانی در

تهران – ایرنا – وزیر امورخارجه جمهوری آذربایجان با اشاره به لزوم توسعه مناسبات مشترک و اعلام آمادگی برای تداوم سفرهای دیپلماتیک و تقویت مناسبات سیاسی در سطوح مختلف، حضور شرکت های ایرانی در بازسازی قره باغ را گام مهمی در این فرایند دانست.


به گزارش روز شنبه ایرنا، در تماس تلفنی حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه و جیحون بایرام‌اف وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان، طرفین در خصوص توسعه همکاری‌ها در حوزه‌های مختلف روابط دو کشور گفت‌وگو و تبادل نظر کردند.  


وزیر امور خارجه در این تماس، ماموریت مشترک وزارت خارجه‌های دو طرف در توسعه مناسبات سیاسی را مورد تاکید قرار داد.  


وی با اشاره به ملاقات سال گذشته روسای جمهور دو کشور تصریح کرد: توافقات مهمی در سطح روسای جمهور صورت گرفته که اجرای کامل آن در دستور کار مشترک تهران و باکو قرار دارد.


امیرعبداللهیان برگزاری موفق کمیسیون مشترک اقتصادی در باکو را از جمله پیشرفت‌های مهم اخیر در توسعه مناسبات دوجانبه عنوان کرد.


یر امور خارجه در بخش دیگری از این گفت‌وگوی تلفنی به برگزاری مجمع پارلمان‌های اکو در جمهوری آذربایجان پرداخت و ابراز امیدواری کرد اجلاس پیش رو موجب ارتقای بیش از پیش سازمان همکاری اقتصادی (اکو) شود.  


جیحون بایرام‌اف هم با اشاره به لزوم توسعه مناسبات فیمابین و اعلام آمادگی برای تداوم سفرهای دیپلماتیک و تقویت مناسبات سیاسی در سطوح مختلف، بر روابط نزدیک و خدشه ناپذیر دو کشور تاکید کرد.  


وی با اشاره به توافقات دو رییس جمهور، حضور شرکتهای ایرانی در بازسازی قره باغ را گام مهمی در این فرایند دانست.  


طرفین در این تماس تلفنی بر اهمیت تداوم رایزنی و همکاری های منطقه ای و بین المللی و دور نگهداشتن روابط از توطئه دشمنان دو ملت و دو کشور تاکید کردند.آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *