دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

تحقق کامل درآمدهای پایدار در بودجه ۱۴۰۰

تهران – ایرنا – نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه از تحقق ۱۱۶ درصدی درآمدهای پایدار شامل فروش نفت و گاز در سال ۱۴۰۰ خبر داد.


به گزارش حوزه مجلس ایرنا، سیدمحمدرضا میرتاج الدینی در تشریح نشست کمیسیون برنامه و بودجه گفت: عملکرد منابع و مصارف (دریافت‌ها و پرداخت‌ها) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور در این جلسه با حضور میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه و معاونانش و کارشناسان دیوان محاسبات مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


وی ادامه داد: هزار و دویست و هفتاد و هفت هزار میلیارد تومان کل منابع عمومی قانون بودجه سال گذشته بود که از این مبلغ ۷۹ درصد تحقق پیدا کرده است، یعنی ۱۰۰۴ هزار میلیارد تومان منابع عمومی در سال ۱۴۰۰ محقق شده است.


میرتاج‌الدینی تاکید کرد: یکی از منابع درآمدی بودجه، درآمدهای پایدار از جمله مالیات، عوارض گمرکی و واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای یعنی نفت، گاز و میعانات گازی و واگذاری دارایی‌های مالی و اوراق بود که در خصوص این درآمدها با افزایش روبرو بودیم. ۵۲۸ هزار میلیارد تومان و به عبارتی ۱۱۶ درصد درآمدهای پایدار تحقق پیدا کرده  است.


نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس افزود: درآمدها از محل واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای ۲۰۰ هزار میلیارد تومان یعنی ۵۱ درصد محقق شده و از محل واگذاری دارایی‌های مالی و اوراق نیز ۲۷۶ هزار میلیارد تومان و به عبارتی ۶۵ درصد محقق شده است.


نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: میرکاظمی در این نشست توضیحاتی را نیز در خصوص موارد محقق نشده ارائه کرد که یکی از آنها عدم تحقق واگذاری سهام دولتی بود.


وی با بیان اینکه بودجه سال گذشته تنها در سقف اول محقق شده است، اظهار کرد: هزینه های جاری و عمومی کشور در موارد اجتناب‌ناپذیر پرداخت شده است، ۱۷۶ هزار میلیارد تومان مصارف عمومی در سال ۱۴۰۰ بود که ۱۳۶ هزار میلیارد تومان آن یعنی ۷۷ درصد تا پایان سال در بخش عمرانی تحقق پیدا کرده است.آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *