دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

توزیع لاستیک تولید داخل مبتنی بر پیمایش می شود

تهران – ایرنا – وزیر صنعت، معدن و تجارت در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی، بیان کرد: به دنبال اصلاح ساختارهای بازار حمل‌ونقل کالا هستیم و کار در ستاد تنظیم بازار به صورت اصولی پیش می‌رود.


به گزارش ایرنا از شاتا، سید رضا فاطمی امین با بیان این مطلب، افزود: حوزه حمل‌ونقل نیز یکی از موضوعات بسیار مهم در زنجیره توزیع کالا است و به دنبال اصلاح ساختارهای بازار آن هستیم.


وی در این خصوص ادامه داد: برنامه‌های این حوزه در دست اجراست و در آینده‌ای نزدیک شاهد اصلاح ساختار بازار حمل بار خواهیم بود.


وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه هزینه‌های حمل‌ونقل بسیار مهم است، گفت: وزارت صمت از چند وجهه با این موضوع مرتبط است، یکی مسائل ریلی است و دیگری هزینه‌های جاری حمل‌ونقل جاده‌ای است.


وزیر صمت در این خصوص، ادامه داد: با توافقاتی که با وزارت راه و شهرسازی شده است موضوع تأمین لوکوموتیو برای حمل‌ونقلی ریلی در دست پیگیری می‌باشد.


فاطمی امین در خصوص هزینه‌های جاری حمل‌ونقل جاده‌ای نیز، بیان کرد: ۳۰ درصد لاستیک سنگین تولید داخل است که ۲۰ درصد آن بایاس و ۱۰ درصد دیگر رادیال است.


وی ادامه داد: تخصیص این ۳۰ درصد لاستیک تولید داخل مبتنی بر پیمایش می‌شود که این موضوع در حال نهایی شدن است.


وزیر صمت همچنین اضافه کرد: در حوزه نوسازی ناوگان نیز توافقات لازم بین وزارت صمت و وزارت راه و شهرسازی نهایی شده است و منتظر مصوبه شورای عالی اقتصاد می‌باشد.


در این نشست اعضای شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در خصوص مهم‌ترین مسائل مرتبط با هزینه‌های حمل بار در شبکه توزیع کالا با حضور محمدرضا پورابراهیمی «رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس» و تشکل‌های تخصصی مربوطه به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *