دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

پاشینیان ارمنستان به دنبال شرکای جدید امنیتی است

نخست‌وزیر ارمنستان امروز (چهارشنبه) به قانونگذاران کشورش گفت که ایروان به دنبال یافتن شرکای‌ تازه‌ای برای خرید تسلیحات است.


به گزارش ایسنا، نیکول پاشینیان، نخست‌وزیر ارمنستان گفت که این کشور «در حال تنوع‌بخشی» به روابط امنیتی خود است، زیرا شرکای فعلی‌ ارمنستان نیازهای تسلیحاتی ایروان را برآورده نمی‌کنند.


پاشینیان گفت: ما بایدن در حوزه امنیتی به دنبال شرکای جدید باشیم و اکنون هم همین کار را می‌کنیم. سعی داریم توافق‌ها را نهایی کرده و سلاح و تجهیزات نظامی خریداری کنیم.


با این وجود، نخست‌وزیر ارمنستان تاکید کرد که این کشور قصد ایجاد تغییر در سیاست‌های خود را نداشته و نمی‌خواهد از سازمان پیمان امنیت جمعی خارج شود.


این در حالی است که روز گذشته پاشینیان در تماس تلفنی با «الکساندر لوکاشنکو»، رئیس‌جمهوری بلاروس اعلام کرد که نمی‌تواند در نشست آتی سازمان پیمان امنیت جمعی در مینسک شرکت کند.


طرح مبحث تنوع‌بخشی به روابط امنیتی و خودداری پاشینیان از حضور در نشست سازمان پیمان امنیت جمعی تازه‌ترین برگ در مجموعه وقایعی است که از سردشدن روابط روسیه و ارمنستان نشان دارد. پاشینیان پیش‌تر یک رزمایش برنامه‌ریزی‌شده سازمان پیمان امنیت جمعی در خاک خود را لغو کرد و در ماه اکتبر نیز از حضور در نشست «کشورهای مستقل مشترک‌المنافع» خودداری کرد.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *