دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

تونل های ۱و ۲ راه کربلا و زیرگذر ارغوان در ایلام زیربار ترافیک

ایسنا/ایلام مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام از زیر بار ترافیک قرار گرفتن تونل‌های اول و دوم راه کربلا در باند دوم بزرگراه ایلام – مهران و زیرگذر ارغوان خبر داد.


«فرشاد دوستی» در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد:  با تلاش شبانه‌روزی اداره کل راه و شهرسازی استان، پیمانکاران و مشاورین، خوشبختانه تونل دوم راه کربلا به طول ۷۲۰ متر( ۷۳۲ متر با پورتال ورودی و خروجی) به صورت کامل با رعایت تمامی استاندارها از جمله لاینینگ و روشنایی و علائم کامل، تکمیل و زیر بار ترافیک قرار گرفت و تونل اول (کیلومتر ۵ محور ایلام – مهران) به طول ۸۴۰ متر نیز که بیش از ۴۰۰ متر آن لاینینگ شده نیز با زیرسازی و روشنایی موقت به جهت هدایت ترافیک ایام اربعین هم به‌صورت اضطراری زیر بار ترافیک رفت.


وی خاطر نشان کرد: پروژه راهسازی قطعه رانشی محور حد فاصل تقاطع روستای ماربره نیز با اجرای عملیات زیرسازی و آسفالت به صورت موقت و اضطراری جهت تسهیل ترافیک اربعین زیر بار ترافیک قرار دارد.


مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام پیش‌بینی کرد، با توجه به زیربار ترافیک رفتن تونل‌های اول و دوم راه کربلا و قطعه رانشی، ایام اربعین امسال شاهد به وجود آمدن گره‌های ترافیکی در مسیر ایلام – مهران نباشیم.


دوستی با  اعلام زیر بار ترافیک قرار گرفتن زیرگذر ارغوان، گفت: ورودی شهر ایلام از سمت کرمانشاه – حمیل – سرآبله پرترددترین مسیر ورود به استان است که در ادامه به کنارگذر شرقی شهر ایلام و محور ایلام – مهران منتهی می‌شود، به جهت ایمن‌سازی و رفع گره ترافیکی ورودی شهر ایلام در میدان ارغوان در سال‌های گذشته پل‌های روگذر تقاطع غیرهمسطح ارغوان اجرایی و تکمیل شد و عملیات زیرگذر ارغوان نیز به منظور هدایت وسایل نقلیه از کنارگذر شرقی و جاده ارغوان به داخل شهر به مرحله اجرا درآمد که با اجرای عملیات آسفالت این پروژه زیر بار ترافیک قرار گرفت.


مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام در خصوص عملیات اجرایی زیرگذر ارغوان، گفت: طول مسیر زیرگذر ارغوان ۷۰۰ متر است که برای احداث آن ۶۰ هزار مترمکعب خاک‌برداری و ۱۵ هزار مترمکعب خاک‌ریزی به انجام رسیده و برای اجرای پل و دیوارهای اطراف آن ۲۰ هزار مترمکعب عملیات بتن‌ریزی صورت گرفته است.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز

بیشتر بخوانیمبازسازی پوست
بیشتر بخوانیمآیا لیزر موهای زائد خوبه؟ همه چیز در مورد آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *