دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

رسیدگی ویژه به پرونده متهمان درگیری با آمر به معروف در شیراز

ایسنا/فارس رئیس کل دادگستری فارس طی دستوری از دادستان عمومی و انقلاب مرکز این استان خواست تا پرونده مربوط به توهین و درگیری با یک آمر به معروف و ناهی از منکر، به شکل ویژه و خارج نوبت رسیدگی شود.


حجت‌الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی سه‌شنبه ۱۰ مرداد با تاکید براینکه دادگستری فارس حامی قاطع آمرین به معروف است، خواستار اطلاع‌رسانی کامل پیرامون وضعیت پرونده مذکور توسط دادستانی مرکز فارس شد.


موسوی ضمن قدردانی از اقدام قانونی آمر به معروف در باغ نارنجستان قوام شیراز؛ دغدغه و جدیت آمرین به معروف در حوزه حجاب و عفاف را مصداق واقعی عمل به تکلیف دینی خواند و گفت: دستگاه قضایی در فارس از آمرین به معروف قاطعانه حمایت کرده است.


وی با تأکید بر توجه بیشتر مسئولان به موضوع عفاف و حجاب از مدیران نهادها خواست تا با در نظر گرفتن اهمیت اجرای قانون و تکالیف دینی و شرعی از شکل گیری چنین برخورد های توهین آمیزی با آمرین به معروف جلوگیری کنند.


رئیس شورای قضایی استان فارس کفت: فعالان حوزه عفاف و حجاب و آمرین به معروف همواره در حمایت قانون هستند و با هتاکان به این افراد در هر جایگاه و مسندی مطابق ماده ۹ قانون حمایت از آمرین به معروف و ناهیان از منکر برخورد خواهد شد.


موسوی با اشاره به برخورد به دور از اغماض با متهمین این پرونده، گفت: وابستگی سازمانی و عضویت احد از متهمین این پرونده در یکی از نهادها در طی شدن سیر قانونی پرونده تأثیری نخواهد داشت.


رئیس کل دادگستری فارس گفت: انتظار داریم که افرادی که با قانون و مقررات و تکالیف شرعی و عرفی جامعه آشنایی دارند خود آمر به معروف و مصلح و ارشاد کننده افراد در رعایت امر عفاف و حجاب اسلامی باشند.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *