دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

میانگین طول عمر باتری خودرو چقدر است

ایسنا/قزوین میانگین طول عمر باتری خودرو بین دو تا سه سال است. با این حال، بیشتر باتری‌ها قبل از اینکه علائم فرسودگی را نشان دهند، حدود دو سال به طول می‌انجامند. معمولاً برای رفع مشکل در درازمدت می‌توانید یک باتری ماشین را شارژ کنید.


اما هنگامی که باتری ماشین شما دیگر شارژ نمی‌شود، نوبت به تعویض می‌رسد. این مطلب به بررسی عواملی می‌پردازد که طول عمر باتری‌های خودروهای بنزینی و دیزلی را تعیین می‌کنند.


عوامل مؤثر بر طول عمر باتری خودرو


در صورتی که هر یک از عوامل زیر برای سبک و شرایط رانندگی شما اعمال شود، ممکن است عمر “https://www.battery-suzuki.ir/”>باتری سوزوکی شما کوتاه شود.


هوای گرم: گرمای بیش از حد باعث تسریع واکنش‌های شیمیایی بین صفحات باتری و محلول الکترولیتی باتری می‌شود. اگر وسیله نقلیه شما دائماً در معرض گرما باشد، احتمالاً باتری آسیب خواهد دید.


سفرهای کوتاه و عدم فعالیت: اگر بیشتر سفرهای شما با ماشین کمتر از بیست دقیقه باشد، دینام شما قادر به شارژ کامل نخواهد بود. این به این معنی است که شما به تدریج باتری خود را خالی خواهید کرد.عدم استفاده: زمانی که وسیله نقلیه شما در استفاده محدود است، محلول الکترولیتی باتری به جای همگن باقی ماندن به دو قسمت تقسیم می‌شود. اسید سبک در بالای باتری و اسید سنگین در پایین باتری قرار دارد. اسید سبک باعث خوردگی صفحات می‌شود و اسید سنگین باید بیشتر کار کند تا باتری کار کند.


جاده‌های پر دست انداز: چاله‌ها و تپه‌ها فشار بیشتری به “https://www.battery-suzuki.ir/product/%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C-50-%D8%A2%D9%85%D9%BE%D8%B1-%D8%B3%D9%88%D8%B2%D9%88%DA%A9%DB%8C/”>باتری ۵۰ آمپر سوزوکی شما وارد می‌کنند.


سبک رانندگی نامنظم: شتاب زیاد و دور موتور نیز برای باتری ماشین شما خوب نیست. باتری نادرست نصب شده: بررسی کنید که باتری خودروی جدید خود را به طور ایمن نصب کرده‌اید – اتصال شل فقط به مشکل منجر می‌شود.


سیستم‌های ناوبری پس از فروش و سایر دستگاه‌ها: قبل از استفاده از دستگاه‌هایی که می‌توانند باتری خودروی شما را خالی کنند، دو بار فکر کنید، مانند پخش‌کننده‌های DVD، سیستم‌های موسیقی و سیستم‌های ناوبری. باتری ماشین قلب یک ماشین است.


ماشین شما برای روشن شدن موتورش به باتری نیاز دارد. علاوه بر این، باتری نیروی مورد نیاز برای احتراق، روشنایی الکتریکی و سایر لوازم جانبی خودرو را تأمین می‌کند. بدون باتری، وسیله نقلیه شما به هیچ وجه روشن نمی‌شود. به طور متوسط، اکثر باتری‌های خودرو بسته به کاربرد و عملکرد کلی می‌توانند ۲ تا ۳ سال عمر کنند.


اما خیلی‌ها نمی‌دانند باتری ماشینشان چقدر می‌تواند دوام بیاورد، نوع باتری که باید استفاده کنند یا چگونه عمر باتری ماشینشان را افزایش دهند.


نقاط ضعف باتری خودرو


سه عامل اصلی باعث تخلیه شارژ باتری “https://www.battery-suzuki.ir/product/%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%B3%D9%88%D8%B2%D9%88%DA%A9%DB%8C-60-%D8%A2%D9%85%D9%BE%D8%B1/”>باتری ۶۰ آمپر سوزوکی در طول زمان می‌شود: گرما، لرزش بیش از حد و تخلیه.


حرارت


تحمل گرما برای باتری‌ها سخت است زیرا سرعت تبخیر آب از سلول‌ها را حتی در باتری‌های مهر و موم شده بالا می‌برد. همچنین باعث تسریع خوردگی و در نتیجه آسیب به ساختار داخلی باتری می‌شود.
لرزش بیش از حد


لرزش بیش از حد می‌تواند باتری را از بین ببرد و باعث خراب شدن قطعات داخلی باتری شود. تکان دادن و لرزش بیش از حد می‌تواند به راحتی اتصالات و صفحات داخلی را ترک کند زیرا باتری نسبتاً شکننده است. بنابراین، برای مدت طولانی از رانندگی در جاده‌های بسیار ناهموار خودداری کنید.


شارژ بیش از حد


شارژ بیش از حد می‌تواند “https://www.battery-suzuki.ir/product/%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%B3%D9%88%D8%B2%D9%88%DA%A9%DB%8C-70-%D8%A2%D9%85%D9%BE%D8%B1%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D9%87-%D8%A8%D9%84%D9%86%D8%AF/”>باتری ۷۰ آمپر سوزوکی را با جوشاندن الکترولیت‌ها از سلول‌ها و گرم کردن بیش از حد و تاب برداشتن صفحات سلول به سرعت از بین ببرد. یک مثال روشن ماندن چراغ‌ها برای مدت طولانی یا شارژ نگه داشتن وسایل در یک ماشین در تمام طول روز است.


طول عمر باتری ماشین به نحوه نگهداری آن بستگی دارد. شما باید به طور دوره‌ای آن را بازرسی و سرویس کنید تا کیفیت و عملکرد آن حفظ شود.


در اینجا چند نکته وجود دارد که می‌توانید برای افزایش طول عمر باتری خودرو خود رعایت کنید.


کاهش قرار گرفتن در معرض گرما


گرمای شدید می‌تواند ماشین شما را سخت کند و باتری آن را خالی کند. سرعت تبخیر آب را افزایش می‌دهد که باعث کاهش سطح آب در طول زمان می‌شود. این منجر به آسیب داخلی باتری می‌شود. بنابراین سعی کنید از تابش مستقیم نور خورشید برای بهبود طول عمر باتری خودداری کنید.


ما به شما پیشنهاد می‌کنیم زمانی که خودروی شما در حال استفاده نیست، خودرو خود را بیشتر در مکان‌های سایه دار یا داخل خانه پارک کنید. انجام این کار همچنین به محافظت از رنگ روی خودروی شما در برابر محو شدن کمک می‌کند.


از رانندگی در مسافت‌های کوتاه خودداری کنید، رانندگی در مسافت‌های کوتاه می‌تواند یک راه مطمئن برای کاهش طول عمر باتری خودرو شما باشد.


وقتی اغلب در مسافت‌های کوتاه رانندگی می‌کنید، “https://www.battery-suzuki.ir/product/%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%B3%D9%88%D8%B2%D9%88%DA%A9%DB%8C-74-%D8%A2%D9%85%D9%BE%D8%B1/”>باتری ۷۴ آمپر سوزوکی نمی‌تواند به طور کامل شارژ شود. موتور شما ممکن است به دمای کارکرد مطلوب خود نرسد. سعی کنید چند سفر طولانی داشته باشید تا ماشین فرصت شارژ مجدد داشته باشد. باتری ماشین شما باید زمان کافی برای شارژ شدن داشته باشد.


در حالت ایده آل، موتور حداقل ۳۰ دقیقه برای هر شارژ معنی دار نیاز دارد. هنگام خاموش بودن موتور، مصرف برق را به حداقل برسانید. از وسایل الکترونیکی خود مانند تهویه مطبوع، چراغ‌ها و رادیو در حالی که ماشین شما بیکار است استفاده نکنید. این کمک می‌کند که قدرت باتری شما کمتر استهلاک شود و طول عمر آن حفظ شود.


اگر چراغ‌ها را روشن نگه دارید یا سیستم اطلاعات سرگرمی را بدون روشن کردن موتور روشن نگه دارید، می‌تواند “https://www.battery-suzuki.ir/product/%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%B3%D9%88%D8%B2%D9%88%DA%A9%DB%8C-100-%D8%A2%D9%85%D9%BE%D8%B1/”>باتری ۱۰۰ آمپر سوزوکی شما را خالی کند.


این به این دلیل است که دینام ماشین شما هنگام خاموش شدن موتور خاموش می‌شود. از این رو، روشن کردن لوازم الکترونیکی خودرو در زمانی که موتور خاموش است، می‌تواند باتری خودرو را تخلیه کند.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز
لینک مطالب دیگرآپادانا پدیدهلینک مطالب دیگرآمار حلال یا آمار حرام مسئله این است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *