دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

شهری با ۲ ۵ قرن قدمت که یک کتاب فروشی هم ندارد

ایسنا/خراسان رضوی شهرستان خلیل‌آباد که بیش از ۲.۵ قرن قدمت دارد و در کتب تاریخی و معتبر از آن بسیار نام برده شده اما همچنان از داشتن حتی یک کتاب فروشی محروم است.


رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خلیل‌آباد در همین خصوص به ایسنا گفت: علیرغم پیگیری‌های فراوان اما تاکنون موفق نشده‌ایم که یک کتاب‌فروشی در این شهرستان راه‌اندازی کنیم.


غلام‌حسین کیانی با توجه به جمعیت بیش از ۵۱ هزاری شهرستان خلیل‌آباد وجود یک کتاب‌فروشی را در این منطقه ضروری دانست و تصریح کرد: طی سال‌های گذشته از سوی بخش خصوصی سرمایه‌گذاری برای راه‌اندازی کتاب‌فروشی در این شهرستان صورت نگرفته است.


وی در ادامه با بیان اینکه مشکلات اقتصادی یکی از دلایل مهمی است که موجب شده شهروندان این شهرستان رغبتی برای خرید کتاب نداشته باشند، اظهار کرد: در این خصوص پیگیری‌های بسیاری برای ایجاد کتاب‌فروشی شده و چندین نفر هم اعلام آمادگی نموده‌اند اما به دلایلی استقبال نمی‌شود.


رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خلیل‌آباد گفت: بر اساس آنچه اعلام شده ایجاد کتاب فروشی در شهرستان خلیل‌آباد هیچ توجیه اقتصادی ندارد به همین دلیل رغبتی بر انجام این کار نیست.


وی با اشاره به اینکه بر اساس تصمیم گیری‌های اتخاذ شده همزمان با نمایشگاه نوشت‌افزار ایرانی اسلامی در شهریورماه نمایشگاه کتاب البته با تخفیف هم برپا خواهد شد، افزود: اگر نمایشگاه کتاب به تنهایی بخواهد باشد هیچ استقبالی نخواهد شد.


کیانی در پاسخ به این سؤال که آیا می‌شود با فروش کتاب همراه با تخفیف مردم را کتاب‌خوان نمود، اظهار کرد: شاید به صورت مقطعی خانواده در کنار خرید نوشت‌افزار تمایلی به خرید کتاب‌هایی که تخفیف هم دارد داشته باشد اما بدون شک با این روش نمی‌توان مردم را کتاب‌خوان نمود.


وی گرانی سرسام‌آور کتاب‌ها را از دیگر دلایل تأثیرگذار در عدم خرید کتاب توسط خانواده‌ها برشمرد و اذعان کرد: برخی مواقع حتی کتاب‌هایی که با ۵۰ درصد تخفیف هم عرضه می‌شود در نهایت بازهم قیمت بسیار بالایی دارد و خرید آن همچنان در توان خانواده نیست.


رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خلیل‌آباد در ادامه از وجود یک کتابخانه در این شهر و شهر کندر خبر داد و گفت: خوشبختانه مردم از کتابخانه شهر خلیل‌آباد و همچنین شهر کندر استقبال بسیار خوبی دارند.


وی افزود: علیرغم اینکه در کتابخانه عمومی شهر خلیل‌آباد مکانی برای استفاده کودکان در نظر گرفته شده است، اما فضای دیگری برای استفاده کودکان از کتاب نداریم.


کیانی از وجود مشوق‌هایی که تمایل به راه‌اندازی کتابفروشی دارند خبر داد و عنوان کرد: کسانی که بخواهند مکانی را برای راه‌اندازی کتاب‌فروشی اجاره کنند شهرداری این آمادگی را دارد که مکان را با قیمت پائین‌تری نسبت به سایر مغازه‌ها واگذار کند.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *