دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

افزایش ۶۰ درصدی تعرفه سرویس مدرسه در تبریز از مدارس نزدیک منزل

ایسنا/آذربایجان شرقی اعضای شورای اسلامی شهر با افزایش ۶۰ درصدی نسبت به نرخ مصوب سال گذشته سرویس مدارس تبریز، موافقت کردند.


اعضای شورای اسلامی شهر تبریز در یکصد و چهل و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر نامه مدیرکل آمورش پرورش استان در خصوص افزایش نرخ سرویس مدارس برای سال تحصیلی ۱۴۰۲-  ۱۴۰۳ را بررسی کردند.


شهرام دبیری، سخنگوی شورای اسلامی شهر در این باره گفت: پیشنهاد می‌کنم توافق نماینده اولیای دانش آموزان با شرکت خدمات‌دهنده مورد پذیرش شورا قرار گیرد.


حکیمه غفوری دیگر عضو شورا خاطر نشان کرد: هشت درصد کرایه سرویس مدارس متعلق به بیمه است که پرداخت شده و در حساب آموزش و  پرورش باقی می‌ماند، خانواده‌ها در خصوص سرویس مدارس با مشکل مواجه هستند و باید تدبیری برای حل مسئله اندیشیده شود.


علیزاده، نماینده اداره کل آموزش و پرورش استان، گفت: تلاش شده است که در ثبت‌نام مدارس، نزدیک‌ترین مدرسه مد نظر قرار گیرد، در راستای حل مشکل سرویس مدارس جلسات متعددی با انجمن اولیا و مربیان، شرکت‌های حمل و نقل و… برگزار شده است.


وی با بیان این‌که تبریز ۳۵۰ هزار نفر دانش آموز دارد و تنها ۱۲ درصد آن از سرویس مدارس استفاده می‌کنند، خاطرنشان کرد: ۴۳ هزار نفر از دانش آموزان تبریز از سرویس مدارس استفاده می‌کنند.


در نهایت پس از بررسی‌های لازم توسط اعضا و جمع بندی نظرات،  افزایش ۶۰ درصدی نسبت به نرخ مصوب سال گذشته سرویس مدارس تبریز، به تصویب اعضای شورای اسلامی شهر تبریز رسید.


کلیات لایحه اصلاح و تغییر کاهشی تعرفه عوارض محلی تبریز در سال جاری به تصویب شورا رسید


همچنین کلیات لایحه شهرداری تبریز مبنی بر اصلاح و تغییر کاهشی تعرفه سال جاری به تصویب اعضای شورای اسلامی شهر تبریز رسید.


اعضای شورای اسلامی  شهر تبریز در این جلسه اقدام به بررسی لایحه شهرداری تبریز در خصوص اصلاح و تغییر کاهشی تعرفه سال جاری کردند.


علی نوای باغبان، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر با بیان اینکه این لایحه در کمیسیون برنامه و بودجه بررسی شده است، گفت: هدف از این لایحه کاهش عوارض و بهای خدمات در برخی از بندهای تعرفه بود که  پس از بررسی لایحه متوجه شدیم شهرداری در کنار این کاهش، برخی اصلاحیه‌ها نیز پیش‌بینی کرده است به طوری که لیست موارد اصلاحی از ۳۹ بند پیشنهادی به ۹ بند کاهش یافته و  امروز در صحن شورا مطرح می‌شود.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *