دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

آخرین اخبار از روند بازگشایی سفارت عربستان در ایران

به نظر می‌رسد با توجه به تلاش‌ها و تدابیری که از سوی مقامات تهران و ریاض در حال انجام است، احتمالا به زودی سفارت عربستان در ایران فعالیت خود را آغاز کند.


به گزارش ایسنا، بر اساس مشاهدات عینی خبرنگار این خبرگزاری که با عنوان شهروند عادی به هتل اسپیناس پالاس مراجعه کرده بود ، قرار است به زودی وسایل مورد نیاز برای انجام کار ادارای و فعالیت‌های عادی سفارت‌خانه عربستان سعودی در تهران به این هتل انتقال داده شود.


گفته شده قرار است سفارت عربستان در آغاز بازگشایی در تهران، برای مدتی در این هتل فعالیت کند.


یکی از کارکنان این هتل به خبرنگار ایسنا گفت: بر اساس آنچه که ما می‌دانیم دو طبقه از هتل توسط سفارت عربستان در تهران رزرو شده و یک طبقه برای استقرار اعضای سفارت در نظر گرفته شده است.


یکی دیگر از کارکنان این هتل نیز گفت: قرار است در صورت آغاز فعالیت سفارت در هتل، مراجعه‌کنندگان از در دیگر و توسط آسانسوری اختصاصی به محل سفارت مراجعه کنند و مسیر رفت و آمد اقامت‌کنندگان در هتل و مراجعه‌کنندگان به سفارت متفاوت خواهد بود.


یکی دیگر از کارکنان هتل هم به ایسنا گفت: چند نفر در حال فراهم کردن مقدمات بازگشایی سفارت هستند و قرار است به زودی وسایل مورد نیاز برای انجام کار اداری و فعالیت‌های عادی سفارت‌خانه به هتل انتقال داده شود.


آخرین اخبار از روند «بازگشایی سفارت عربستان در ایران»


حدود یک ماه پیش و در آستانه برگزاری مراسم حج، سفارت ایران در عربستان و کنسولگری کشورمان در جده به صورت رسمی بازگشایی شد.


آخرین اخبار از روند «بازگشایی سفارت عربستان در ایران»


همچنین در ۲۷ خرداد ماه ۱۴۰۲ «فیصل بن فرحان» وزیر امور خارجه عربستان بعد از ۱۷ سال به تهران سفر کرد و در جریان نشست مطبوعاتی مشترک با حسین امیرعبداللهیان، همتای ایرانی خود اعلام کرد: به زودی سفارت ما در تهران بازگشایی می‌شود.


آخرین اخبار از روند «بازگشایی سفارت عربستان در ایران»


ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز روز دوشنبه هفته پیش در نشست مطبوعاتی خود با خبرنگاران با بیان اینکه مقدمات بازگشایی سفارت عربستان در تهران و کنسولگری این کشور در مشهد فراهم شده است، گفت: بر اساس گفته مقامات عربستان سعودی ان‌شاءالله به زودی شاهد این اتفاق خواهیم بود.


انتهای پیام

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز
لینک مطالب دیگرآموزش چاپ و بسته بندی توسط حامد ایرانپور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *