دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

پرداخت ۱۴ ۵ هزار میلیارد تومان از مطالبات مراکز درمانی طرف قرارداد

معاون برنامه‌ریزی، مالی و پشتیبانی سازمان تأمین‌اجتماعی از پرداخت و به‌روزرسانی مطالبات مراکز درمانی دانشگاهی طرف قرارداد این سازمان خبر داد و گفت: در هفته جاری با پرداخت حدود ۱۴ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان به مراکز دانشگاهی و غیردانشگاهی، عمده بدهی‌های مراکز طرف قرارداد سازمان تأمین‌اجتماعی را تا اواخر اردیبهشت تسویه کرده‌ایم.


به گزارش ایسنا، سید مرتضی حسینی در این زمینه افزود: مطابق قرارداد سازمان تأمین‌اجتماعی با مراکز طرف‌قرارداد، برنامه‌ریزی لازم برای نظم‌دهی به پرداخت مطالبات مراکز درمانی انجام شده است. در سال گذشته بالغ بر ۱۹ هزار میلیارد تومان هزینه اسنادی بوده است که دانشگاه‌ها به سازمان تأمین‌اجتماعی ارسال کرده‌اند که تاکنون بیش از ۱۷ هزار میلیارد تومان از این مطالبات پرداخت شده است. تنها در هفته جاری با پرداخت حدود ۱۴ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان به مراکز دانشگاهی و غیردانشگاهی، به‌طور تقریبی تمامی مطالبات مراکز طرف‌قرارداد دولتی  را تا اواخر اردیبهشت تسویه کردیم و مطالبات طرح دارویار مراکز غیردانشگاهی نیز تا پایان اردیبهشت ماه امسال تسویه شد.


وی افزود: حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان پرداخت نقدی به مراکز دانشگاهی و غیردانشگاهی داشته‌ایم و ۴۶۰۰ میلیارد تومان نیز به‌صورت تهاتر دارویی بین تأمین‌اجتماعی و وزارت بهداشت اتفاق افتاده است و مطالباتی که شرکت‌های دارویی تأمین‌اجتماعی از بیمارستان‌های دانشگاهی داشته‌اند، با مطالبات بیمارستان‌ها از سازمان تأمین‌اجتماعی پیرو تفاهم وزرای کار و بهداشت در حال تهاتر است.


حسینی ادامه داد: در هفته جاری حدود سه هزار میلیارد تومان به‌صورت نقدی بابت مطالبات بستری به دانشگاه‌ها پرداخت کردیم و ۲۳۰۰ میلیارد تومان نیز بابت مطالبات طرح دارویار به دانشگاه‌ها پرداخت شد و ۴۶۰۰ میلیارد تومان نیز تهاتر دارویی داریم و با تبادل اسناد صورت‌گرفته، تا اواخر اردیبهشت امسال مطالبات دارویار و مطالبات مراکز دانشگاهی عملاً تسویه شده است.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز
لینک مطالب دیگرآموزش چاپ و بسته بندی توسط حامد ایرانپور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *