دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

قطع برق ۲۸ دستگاه دولتی پرمصرف در گیلان

ایسنا/گیلان مدیرعامل توزیع برق گیلان گفت: برق ادارات و دستگاه های دولتی پر مصرف پس از صدور اخطار در صورت بی‌توجهی به مقوله مدیریت مصرف انرژی قطع می‌شود.


محمدتقی مهدی زاده در گفت وگو با خبرنگاران، گفت: با پایش دقیق و رصد هوشمند مصرف برق ادارات، برق ۲۸ اداره و سازمان در استان گیلان که الگوی صحیح مصرف برق را رعایت نکردند، قطع شد و تاکنون ۳۶۶ اداره اخطار قطع برق دریافت کردند.


وی با بیان اینکه دولت سیزدهم مدیریت مصرف برق را از دستگاه‌های زیرمجموعه‌اش آغاز کرده است، افزود: اگر ادارات و سازمان‌هایی که از این شرکت اخطار دریافت کرده اند، الگوی مصرف برق را رعایت نکنند، در مرحله نخست برق آنها قطع و در صورت تکرار، علاوه بر معرفی به مراجع ذیصلاح، اسامی این نهادها از طریق رسانه‌ها اطلاع رسانی خواهد شد.


مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان با اشاره به فعالیت مستمر و جدی اتاق پایش این شرکت و گروه‌های نظارت بر مصرف برق ادارات گفت: ادارات باید در ساعت‌های اداری ۳۰ درصد و در ساعات غیر اداری ۶۰ درصد نسبت به سال ۱۴۰۰ در مصرف برق صرفه جویی کنند.


مهدی زاده، تغییر ساعت کار ادارات و رعایت الگوی صحیح مصرف را برای گذر از تابستان امسال تاثیرگذار دانست و ادامه داد: لازم است ادارات با استفاده بهینه از روش‌های جایگزین، تنظیم دمای کولرهای گازی روی دمای ۲۴ درجه، استفاده از روشنایی طبیعی روز در ساعات اداری و خاموش کردن سیستم های سرمایشی یک ساعت مانده به پایان وقت اداری، در ساعات اوج بار، این شرکت را جهت خدمت رسانی مطلوب تر به مشترکین یاری رسانند.


وی تصریح کرد: با اجرای برنامه‌های گذر از پیک تابستانه و کنترل پذیر کردن مشترکین از راه دور، پرمصرف‌ها محدود می‌شوند که این کار به پایداری شبکه و قطع نشدن برق سایرین به ویژه مشترکین خانگی و صنایع کمک می‌کند.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز
لینک مطالب دیگرآموزش چاپ و بسته بندی توسط حامد ایرانپور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *