دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

جهانی شدن همدان به کار جهادی شبانه روزی نیاز دارد

ایسنا/همدان نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس گفت: قسمتی از رفع موانع ثبت جهانی “هگمتانه و مرکز تاریخی همدان” نیازمند اعتبار است و بخش دیگر به هم‌افزایی دستگاه‌های مختلف و البته به کار جهادیِ شبانه روزی نیاز دارد.


حجت‌الاسلام احمدحسین فلاحی پنج‌شنبه اول تیرماه در حاشیه بازدید از سایت تاریخی هگمتانه‌، اظهار کرد: با ثبت جهانی “هگمتانه‌ و مرکز تاریخی همدان” تحولی در گردشگری و احیاء میراث فرهنگی همدان اتفاق می‌افتد. 


وی با بیان اینکه جهانی شدن همدان رشد اقتصادی را به همراه دارد، افزود: ثبت جهانی موجب معرفی تاریخ و تمدن این کهن‌شهر به جهانیان خواهد شد و نسل جوان نیز به اهمیت این موضوع پی می‌برند.


فلاحی ادامه داد: سال‌هاست در رابطه با جذب بودجه برای میراث‌فرهنگی و گنجینه‌های استان پیشنهاداتی داده‌ایم و برای معرفی آثار و جذب گردشگر پیگیری‌هایی انجام شده است.


وی با اشاره به اینکه بعضی‌ها هنوز از وجود سرمایه‌های ارزشمند تاریخی و فرهنگی مانند سایت تاریخی هگمتانه بی‌اطلاع هستند، گفت: ظرفیت‌های اقتصادی‌، فرهنگی و تاریخی ابتدا باید معرفی شوند چراکه تاکنون آنطور که باید معرفی نشده‌اند.


فلاحی با بیان اینکه در ابتدا برای رفع موانع ثبت جهانی “هگمتانه و مرکز تاریخی همدان” بُعد مادی اهمیت زیادی دارد، عنوان کرد: در سفر رئیس جمهور به همدان اعتبارات خوبی به این حوزه اختصاص داده شد و شهرداری و میراث‌فرهنگی نیز هزینه‌های زیادی را متقبل شدند و در بخش ملی نیز پیگیر جذب بودجه‌ هستیم.


وی با اشاره به اینکه آمادگی داریم در کنار مدیران مربوطه از طریق وزارتخانه و سازمان برنامه و بودجه پیگیر جذب بودجه ملی برای این مجموعه باشیم، افزود: قسمتی از رفع موانع نیازمند اعتبار است و بخش دیگر به هم‌افزایی دستگاه‌های مختلف نیاز دارد تا همدان برای بازدید ارزیابان یونسکو آماده شود و البته به کار جهادیِ شبانه روزی هم نیاز است. 


فلاحی با بیان اینکه رفع موانع ثبت جهانی باید سریع‌تر شود، اظهار کرد: هگمتانه اثری ارزشمند با قدمت بیش از سه هزار سال است که نشان‌دهنده هویت ماست و حفظ آن برای تثبیت‌، احیاء و تحکیم هویت نسل آینده بسیار مهم تلقی می‌شود.


نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس اضافه کرد: طی ماه‌های گدشته اقداماتی برای ثبت جهانی همدان انجام شده که در طول سالیان قبل باید انجام می‌شد و این موضوع بسیار ارزشمند است. 


جهانی شدن همدان به کار جهادیِ شبانه‌روزی نیاز دارد 


جهانی شدن همدان به کار جهادیِ شبانه‌روزی نیاز دارد 

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز
لینک مطالب دیگرآموزش چاپ و بسته بندی توسط حامد ایرانپور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *