دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

درخواست پرداخت درصدی مطالبات گندمکاران کاهش ۲۹۸ تن از سهمیه

ایسنا/همدان مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان همدان گفت: طی سال‌های گذشته پرداخت مطالبات گندمکاران از مناطق جنوب کشور آغاز می شد و غرب کشور در آخر انجام می‌گرفت اما امسال پرداخت درصدی را درخواست کرده‌ایم.


سیدحسین خوانساری شنبه ۲۷ خرداد در شورای آرد و نان شهرستان رزن، اظهار کرد: سال گذشته در استان همدان با راه اندازی ۵۳ مرکز خرید تضمینی، ۳۱۸ هزار تن گندم از گندمکاران و کشاورزان سطح استان همدان به ارزش ۳۶ هزار میلیارد ریال خریداری شد.


وی از آغاز خرید تضمینی گندم استان همدان در آینده نزدیک خبر داد و تصریح کرد: مراکز پیش بینی شده برای خرید تضمینی گندم از کشاورزان سطح استان در حال آماده سازی هستند.


خوانساری با بیان اینکه خرید گندم تضمینی امسال از اهمیت ویژه‌ای برخودار است، خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت سلامت مردم جامعه، دستگاه های امنیتی نیز با جدیت و دلسوزانه در این امر ورود داشته اند.


وی با اشاره به اینکه در سال گذشته توسط مراکز خرید گندم شهرستان رزن گندم مازاد تولید شده ۱۱ هزار و ۵۰۰  گندمکار رزنی خریداری شده است، تصریح کرد: مرکز خرید خورونده رزن به عنوان یکی از مراکز مهم خرید گندم شهرستان در حال اجرای پروژه فضای جدید   تکمیل و افزایش ظرفیت خود بوده و حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد پروژه شامل آسفالت ریزی آن باقی مانده است و با اتمام پروژه و ایجاد فضای جدید این مرکز امکان دپوی ۲۵ هزار تن گندم را خواهد داشت.


خوانساری در ادامه با بیان اینکه به دنبال آن هستیم تا  نان کامل همراه با سبوس در اختیار مردم قرار دهیم، گفت: پیگیر این برنامه هستیم و در حال حاضر با کارخانه الان آرد استان و نیز اتحادیه نانوایان جلساتی در این رابطه برگزار شده است.


وی افزود: در گام اول هفت تا ۱۰ نانوایی را به عنوان نمونه برای شهر همدان به منظور پخت نان کامل همراه با سبوس در نظر خواهیم گرفت سپس تعداد این واحدها را افزایش خواهیم داد.


خوانساری با بیان اینکه ۲۹۸ تن از سهمیه آرد استان همدان کاهش یافته است، تصریح کرد: با سامانه نانی نو دولت با جدیت خروج آرد را کنترل می ‌کند و با توجه به کاهش ۲۹۸ تن از آرد استان همدان با رایزنی لازم قرار شده تا ۹۸ تن آن برگشت داده شود و برای برگشت مابقی سهمیه نیز پیگیر هستیم.


پیش بینی خرید ۷۰ هزار تن گندم مازاد از گندمکاران رزنی


فرماندار رزن هم از پیش بینی خرید تضمینی ۷۰ هزار تن گندم مازاد کشاورزان این شهرستان در سال جاری خبر داد و گفت: ظرفیت کل انبارها و سیلوهای گندم شهرستان رزن حدود ۱۶۰ هزار تن بوده که این میزان ظرفیت برای خرید تضمینی گندم امسال خالی بوده و آماده خرید و انبار گندم مازاد کشاورزان است.


علی‌اصغر غفاری‌آثار با تأکید بر ممنوعیت خروج هر گونه گندم از شهرستان رزن اظهار کرد: با هر گونه خروج گندم  بدون مجوز از شهرستان در هنگام برداشت برخورد قانونی خواهد شد ضمن اینکه تهمیدات لازم برای جلوگیری از خروج گندم از شهرستان در زمان برداشت محصول به عمل آمده است.


وی با اشاره به اینکه قیمت هر کیلو گندم امسال در طرح خرید تضمینی ۱۵ هزار تومان تعیین شده است، بیان کرد: همه‌ دستگاه‌های شهرستان برای برداشت مناسب محصول گندم موجود باید آمادگی صددرصدی داشته باشند.


مدیر تعاون روستایی رزن هم از اختصاص هفت مرکز خرید گندم برای خرید تضمینی گندم کشاورزان این شهرستان خبر داد و مطرح کرد: از این تعداد، شش مرکز مربوط به شبکه تعاون روستایی و یک مرکز سیلوی ذخیره سازی گندم‌داران شهرستان بوده که خرید گندم کشاورزان این شهرستان را برعهده خواهند داشت.


 حمیدرضا امیدیان‌بهادر افزود: از ۱۶۰ هزار تن ظرفیت انبارها و سیلوهای گندم رزن، ۴۰ هزار تن به ظرفیت  سیلوها و انبارهای مراکز خرید شبکه تعاون روستایی شهرستان، ۸۰ هزار تن به سیلوی ذخیره سازی گندم‌داران رزن و ۴۰ هزار تن به ظرفیت فضای باز انبار گندم شهرستان اختصاص دارد.


وی همچنین یادآور شد: در سال گذشته توسط مراکز خرید گندم این شهرستان افزون بر ۶۵ هزار تن گندم مازاد از گندمکاران رزنی خریداری شد.


امیدیان‌بهادر شرکت تعاونی چایان، بابانظر، خنجرآباد، قایش، جامیشلو و خورونده را شش مرکز خرید گندم  شبکه تعاون روستایی در شهرستان رزن برشمرد و گفت: براساس پیش بینی ۲۰ تا ۳۰ درصد گندم دیم جامیشلو در سال جاری به احتمال زیاد غیرقابل برداشت خواهد بود.

منبع خبر: خبر گزاری ایسنا
لینک مطالب دیگرآشنایی با شرکت گرماسرما سازه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *