دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

آماده باش تیم های امدادی درپی زلزله ۴ ۷ ریشتری در خوی

درپی وقوع زلزله ۴.۷ ریشتری در شهرستان خوی در استان آذربایجان غربی، نیروهای امدادی به حالت آماده‌باش درآمده و تیم‌های ارزیاب به مناطق متاثر از زلزله اعزام شدند.


صادق محمودی، سرپرست سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در گفت‌وگو با ایسنا دراین‌باره گفت: زلزله‌ای به بزرگی ۴.۷ ریشتر در ساعت ۱۶ امروز بخش‌هایی از استان آذربایجان غربی در شهرستان‌هایی نظیر خوی و سلماس را لرزاند. این زلزله در عمق ۹ کیلومتری از سطح زمین رخ داده است.


وی با بیان اینکه درپی این زلزله تیم‌های امدادی به حالت آماده‌باش درآمدند، گفت: همچنین تیم‌های ارزیاب نیز به مناطق متاثر از زلزله اعزام شدند و بررسی‌ها در این خصوص آغاز شده که البته تاکنون گزارشی از وقوع خسارت دریافت نشده است.


به گفته محمودی، امدادگران جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی در شعب خوی ،سلماس،چایپاره و پایگاه‌های امداد و نجات استان در آماده‌باش کامل قراردارند و در صورت نیاز از ظرفیت دیگر پایگاه‌ها و امدادگران نیز استفاده خواهد شد.


همچنین بابک یکتاپرست، معاون روابط عمومی سازمان اورژانس کشور نیز از آماده‌باش کامل نیروهای اورژانس در استان آذربایجان غربی خبر داد و گفت: تیم‌های ارزیاب اورژانس نیز به مناطق متاثر از زلزله اعزام شده‌اند. در چنین شرایطی لازم است که مردم عزیز خونسردی خود را حفظ کرده و از قرار گرفتن در فضاهای مسقف و مجاورت اجسامی که احتمال سقوط آن وجود دارد، پرهیز کنند.

منبع خبر: خبر گزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *