دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

پلمب فاز ۳ کارخانه سیمان شهرستان دورود

ایسنا/لرستان رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دورود از پلمب فاز ۳ کارخانه سیمان دورود به علت بی‌توجهی به اخطارها و ادامه آلایندگی و تهدید علیه بهداشت عمومی خبر داد.


کورش لشنی بیست و دوم خرداد ماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در پی بی‌توجهی‌ به اخطارهای صادره و ادامه روند آلودگی، فاز ۳ کارخانه سیمان شهرستان دورود بطور قطعی و کامل پلمب شد.


وی ادامه داد: این کارخانه به دلیل نقص فنی و بی‌توجهی به اخطارهای صورت گرفته و پس از یک فرصت زمانی تعیین شده در حضور دادستان عمومی و انقلاب خرم‌آباد و مدیران‌کل حفاظت محیط زیست و سازمان صمت لرستان مشکلات شدید آلودگی هوای خود را برطرف نکرده و موجب ادامه روند تهدید علیه بهداشت عمومی شده بود که برابر ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی و ماده ۱۱ قانون هوای پاک و ماده ۹ قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست و با دستور دادستان محترم و انقلابی شهرستان دورود بطور قطعی و تا رفع کامل آلودگی، پلمب شد.


لشنی افزود: طی ماه گذشته یکبار دیگر پلمب و توقف فعالیت کارخانه در دستور کار قرار گرفت اما با قول و تعهد شفاهی و اخلاقی مدیرعامل کارخانه، این امر ملغی شد، اما بعلت عدم انجام قول متولیان اینبار پلمب فاز ۳ کارخانه قطعی است و ادامه فعالیت آن منوط به تأیید آزمایشگاه معتمد، در مدار قرار گرفتن سیستم پایش آنلاین و اجرای جدول زمانی برای ایجاد فیلتراسیون کارآمد و رفع کامل آلودگی است.


وی از در حال فعالیت بودن فاز ۱ و ۲ این کارخانه خبر داد و پلمپ اعمال شده را صرفآ برای فاز ۳ کارخانه که بعلت عدم کارایی فیلتراسیون فعلی و نقص فنی که موجب تهدید علیه بهداشت و سلامت شهروندان شده بود، اعلام کرد.

منبع خبر: خبر گزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *