دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

پورتو اینتر آزمون دشوار یاران طارمی برابر اینتر

یاران مهدی طارمی برای عبور از سد اینتر در لیگ قهرمانان ۹۰ دقیقه حساس را در پیش رو خواهند داشت.


به گزارش ایسنا، دور برگشت مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا سه‌شنبه‌ شب با برگزاری دو دیدار ادامه خواهد یافت که در مهم‌ترین بازی پورتو در خانه به دیدار اینتر خواهد رفت. پورتو برای حذف رم و یوونتوس در این مرحله از رقابت‌ها به ترتیب در فصل‌های ۱۹-۲۰۱۸ و ۲۱-۲۰۲۰ به وقت اضافه نیاز داشت. اگر بازی اول در سن‌سیرو اتفاقی بوده باشد، پورتو ممکن است ۳۰ دقیقه علاوه بر وقت‌های معمول برای کنارزدن اینتر نیاز داشته باشد.


برتری خفیف اینتر نمی‌تواند تضمینی کافی برای صعود این تیم به دور بعدی باشد و قطعا پورتو در خانه این توانایی این را دارد که ورق را برگرداند و گل خورده را مقابل هواداران خودی جبران کند.


ترکیب احتمالی پیش‌بینی‌شده


پورتو: دیوگو کاستا، ژائو ماریو، پپه، مارکانو، زیدو، آندره فرانکو، اوریبه، گروییچ، گالنو، مهدی طارمی، ادواردو پپه
محروم: اوتاویو


اینتر: اونانا، میلان اشکرینار، آچربی، باستونی، دارمیان، بارلا، هاکان چالهان اوغلو، هنریک میخیتاریان، دی‌مارکو، مارتینس و روملو لوکاکو


راهنمای فرم


پورتو


فرم (همه مسابقات): برد، برد، باخت، باخت، برد، برد
عملکرد: دوم در لیگ، حضور در نیمه نهایی جام حذفی پرتغال، قهرمان جام اتحادیه پرتغال


اینتر


فرم (همه مسابقات): مساوی، برد، برد، باخت، برد، باخت
عملکرد: دوم در سری آ، حضور در نیمه‌نهایی کوپاایتالیا


پورتو در چند وقت اخیر دچار مصدومیت بازیکنان اصلی خود شده است و سرخیو کونسیسائو نگران است که چگونه بدون تاثیرگذارترین بازیکن خود یعنی اوتاویو که محروم است، به بازی برگردد و باید دید قهرمان پرتغال با غیبت او کنار خواهد آمد یا خیر. شکست خانگی اخیر مقابل ژیل‌ویسنته ضربه بزرگی در رقابت برای قهرمانی در لیگ پرتغال به این تیم وارد کرد و این احساس را ایجاد کرده است که اکنون لیگ قهرمانان هدف اصلی باشگاه پورتو است اما اگر پورتو بخواهد از فصل رویایی خود در سال ۲۰۰۴ تقلید کند، به مهدی طارمی نیاز دارد تا توانایی‌های گلزنی خود را دوباره پیدا کند. این بازیکن ایرانی در ۱۱ بازی اخیرش تنها دو بار موفق به گلزنی شده است.


پورتو - اینتر/ آزمون دشوار یاران طارمی برابر اینتر


نمی‌توان پیش‌بینی کرد کدام نسخه از اینتر را در دیدار برگشت خواهیم دید. اینتر چند روز پس از شکست پورتو، مقابل بولونیا شکست خورد و فصل سینوسی خود را ادامه داد. اینتر  در این فصل در هفت بازی در سری آ شکست خورده است. با این حال، لائوتارو مارتینس پس از قهرمانی در جام جهانی با آرژانتین به درخشش خود ادامه می‌دهد و سال ۲۰۲۳ در تمام رقابت‌ها برای نراتزوری ۹ گل به ثمر رسانده است.


در دیدار رفت چه اتفاقی افتاد؟


در نیمه نخست بازی، اینتر عملکرد بهتری داشت و فرصت‌های خوبی را هم خلق کرد که درخشش سنگربان پورتو اجازه نداد که دروازه‌اش باز شود. در نیمه دوم پورتو شروع بسیار خوبی داشت و نزدیک بود که به گل برسد که درخشش سنگربان اینتر اجازه نداد تا توپ طارمی تبدیل به گل شود. در دقیقه ۷۸ اوکتاویو بازیکن پورتو کارت زرد دوم خود را دریافت کرد و از بازی اخراج شد.


در دقیقه ۸۲ مهدی طارمی تعویض شد و چهار دقیقه بعد اینتر توانست تک گل پیروزی‌بخش خود را توسط‌ لوکاکو به ثمر رساند تا در نهایت با همین نتیجه به پیروزی دست پیدا کند و امیدوار به صعود شود.


بیشتر بخوانید:


“https://www.isna.ir/news/1401122013898/%D8%B7%D8%A7%D8%B1%D9%85%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1-%D8%B1%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%A8%D8%A8%D8%B1%DB%8C%D9%85” target=_blank>طارمی: باید اینتر را در خانه ببریم
“https://www.isna.ir/news/1401120301729/%D8%B3%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%B2%D8%A7%DA%AF%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%A7%D8%B1%D9%85%DB%8C” target=_blank>ستایش اینزاگی از طارمی
“https://www.isna.ir/news/1401120200993/%D8%AA%D8%B9%D8%B1%DB%8C%D9%81-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%AC%DB%8C%D8%AF-%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D9%82-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%A7%D8%B1%D9%85%DB%8C” target=_blank>تعریف و تمجید ستاره سابق اینتر از طارمی


در دیگر دیدار سه‌شنبه‌شب منچسترسیتی در خانه و در ورزشگاه اتحاد پذیرای لایپزیگ آلمان خواهد بود. دیدار رفت دو تیم با تساوی یک بر یک به پایان رسیده است و اکنون شانس دو تیم برای صعود به دور بعدی برابر است.


چه چیزی باید دانست؟


ارلینگ هالند در دو فصل و نیم حضور خود در بوندسلیگا، شش گل در چهار بازی مقابل لایپزیگ به ثمر رساند و به خوبی راه بازکردن دروازه این تیم را بلد است. هالند برای همین امید اول درخشش در سیتی برای این دیدار خواهد بود.


در مرحله گروهی فصل گذشته، سیتی با نتیجه شش بر سه در خانه برابر لایپزیگ پیروز شد. کریستوفر انکونکو در آن دیدار برای لایپزیگ هت‌تریک کرد.


ترکیب‌های احتمالی


لایپزیگ: بلاسویچ، کلسترمن، اوربان، یوسکو گواردیول، هالستنبرگ، لایمر، شلاگر، شوبوژلای، امیل فورسبرگ، تیمو ورنر و آندره سیلوا


منچسترسیتی: ادرسون، کایل واکر، مانوئل آکانجی، روبن دیاز، ناتان آکه، رودری، ایلکای گوندوغان، ریاض ماهرز، برناردو سیلوا، جک گریلیش و ارلینگ هالند


فرم اخیر تیم در تمامی رقابت‌ها


لایپزیگ


فرم (همه مسابقات): برد، برد، برد، مساوی، باخت، برد
جایگاه آنها: پنجم در بوندسلیگا، حضور مرحله یک‌چهارم نهایی جام حذفی آلمان


منچسترسیتی


فرم (همه مسابقات): برد، برد، باخت، برد، برد، مساوی
جایگاه آنها: رتبه دوم لیگ برتر، حضور در مرحله یک‌هشتم نهایی جام حذفی انگلیس


لایپزیگ در چند هفته گذشته در زمینه گلزنی و بازکردن دروازه حریفان با مشکل مواجه بوده است. مصدومیت کریستوفر انکونکو و دنی اولمو و افت تیمو ورنر باعث شد تا لایپزیگ نتواند در بازی‌های اخیر خود در بازکردن دروازه حریف موفق عمل کند. مارکو رزه، سرمربی تیم، به دنبال راه‌ حل‌هایی بوده است و تغییراتی در ترکیب خود ایجاد کرد که جواب نداده است اما بازگشت انکونکو یک اتفاق خیلی خوش خواهد بود که به سود تیم است و روحیه تیم را بالا می‌برد.


پورتو - اینتر/ آزمون دشوار یاران طارمی برابر اینتر


این دیدار بازی سختی برای قهرمان فصل قبل لیگ برتر است که در دیدارهای اخیر از فرم همیشگی‌ فاصله گرفته است. پپ گواردیولا امیدوار است که از دیدار تیمش در لایپزیگ در دسامبر ۲۰۲۱، زمانی که تیمش با شکست دو بر یک به کار در دور گروهی پایان داد، درس‌هایی آموخته باشد. نتایج اخیر حاکی از آن است که سیتی ترکیب و کیفیت لازم را دارد تا نتیجه را به نفع خود تغییر دهد.


مربیان چه گفتند؟


مارکو رُزه، سرمربی لایپزیگ: من از نزدیک با بازیکنان کار می‌کنم و به آنها اعتماد زیادی دارم. ما مقابل یکی از بهترین تیم‌ها بازی می‌کنیم و می‌خواهیم با شجاعت بازی کنیم و از فرصتی که داریم استفاده کنیم. بازی با سیتی آن هم در زمین حریف، سخت خواهد بود اما هر چیزی ممکن است. اگر ما به عنوان یک تیم و با هوادارانمان هر چه در توان داریم نشان دهیم می‌توانیم به دستاوردهای بزرگی برسیم. ما با هم قوی‌تر هستیم.


پپ گواردیولا، سرمربی منچسترسیتی: لایپزیگ حریف باکیفیت و سختی خواهد بود. ما سال‌هاست کیفیت آنها را می‌دانیم. آنها فرهنگ اعتماد به بازیکنان جوان، خریدهای خوب و استفاده از تمام ظرفیت‌ها را به خوبی در فوتبال آلمان جا انداخته‌اند. برای باشگاه لایپزیگ و کاری که آنها انجام داده‌اند، احترام زیادی قائلم.


پورتو - اینتر/ آزمون دشوار یاران طارمی برابر اینتر


در دیدار رفت چه اتفاقی افتاد؟

منبع خبر: خبر گزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *