دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

مسئولان وقت پاسخگوی حذف پارکینگ مجتمع های تجاری باشند

ایسنا/همدان سرپرست فرمانداری همدان گفت: حل مشکل ترافیک‌ همدان مطالبه بحق عموم مردم است که باید به آن پاسخ داده شود.


مسلم مخفی دوشنبه ۱۲ دی‌ماه در شورای ترافیک شهرستان همدان، تصریح کرد: مصوبات یک سال گذشته این شورا را مرور کردم، در شورای ترافیک شهرستان خوب عمل نکردیم.


وی با بیان اینکه اتفاقاتی افتاده که وارث آنها هستیم، افزود: برخی از حذف پارکینگ‌ها در مجتمع های تجاری انجام شده که باید مسئولان وقت پاسخگو باشند.


سرپرست فرمانداری شهرستان همدان با اشاره به ضرورت چاره اندیشی سریع برای رفع این چالش شهری، گفت: نیاز مبرم به ایجاد و احداث پارکینگ های بزرگ عمومی و طبقاتی در شهر همدان بیش از پیش احساس می شود.


مخفی انتقال مطب پزشکان را از جمله ملزومات طرح شده در حین ساخت پیاده راه بوعلی عنوان کرد و افزود: وجود ادارات، موسسات، مدارس، واحدهای صنفی و مشاغل پرمخاطب در خیابان های اصلی شهر، در سال های اخیر وضعیتی نامطلوب و گره های ترافیکی به وجود آورده است.


وی اضافه کرد: ناوگان حمل و نقل عمومی در همدان مطلوب نیست و منجر به تردد بسیاری از خودروهای تک سرنشین و افزایش میزان سفرهای درون شهری غیر ضروری شده است.


سرپرست فرمانداری همدان خواستار بازنگری در صدور مجوز مکان فعالیت موسسات آموزشی آزاد شد و گفت: برخورد قانونی با فعالیت موسسات آموزشی در سایر کاربری ها در دستور کار شهرداری قرار گیرد و با هماهنگی آموزش و پرورش نسبت به جابجایی برخی از موسسات اقدام شود.


مخفی با اشاره به اینکه رسانه ها در ارائه و نهادینه کردن فرهنگ صحیح ترافیک و کاهش تلفات ناشی از تصادفات در جامعه نقش موثری دارند، تصریح کرد: رسانه ها می توانند به کمک پلیس و همکاری مردم، جامعه ای از عاری از تصادفات را رقم بزنند و هر چه فرهنگ ترافیک در جامعه به معرض نمایش گذاشته شود در نهادینه شدن این فرهنگ تاثیر بیشتری دارد.


وی از اجرای محدودیت ترافیکی برای تردد خودروها در بخش های از محدوده بازار حسین خانی خبر داد و افزود: در راستای حل مشکل ترافیک در محدوده بازارعمده فروشان ساخت شهرک بنکداری همدان با ۴۵۰ واحد تجاری به اتمام رسیده و در دهه‌فجر افتتاح می‌شود.


سرپرست فرمانداری همدان با اشاره به ممنوعیت پارک خودرو در میادین، اظهار کرد: حتی در ساعات عدم فعالیت مطب پزشکان هم شاهد پارک خودرو در حاشیه میدان آرامگاه بوعلی هستیم که پلیس راهنمایی باید نسبت به اعمال قانون و ممنوعیت توقف در این میدان به وظیفه خود عمل کند.


این مقام مسئول بیان کرد: در تعیین و اعمال نرخ مصوب سرویس مدارس در سالتحصیلی جاری نیز نظارت خوبی انجام نشده و بسیاری از والدین شخصا با خودروهای خود در این زمینه اقدام می کنند که باعث افزایش سفر و ترافیک می شود.

منبع خبر: خبر گزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *