دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

وزارت خارجه نخستین شماره دیپلمات را منتشر کرد

تهران- ایرنا- نخستین شماره «مجله دیپلمات» به همت مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه با هدف تعامل دوسویه با جامعه دیپلماتیک و سفرای مقیم تهران منتشر شد.


به گزارش خبرنگار سیاست خارجی ایرنا، مخاطب اصلی «مجله دیپلمات» جامعه دیپلماتیک و نیز کنشگران و فعالان حوزه روابط بین‌الملل خواهند بود و در هر نسخه علاوه بر معرفی اماکن تاریخی، فرهنگ، هنر و آداب و رسوم ایرانی، تحولات حوزه سیاست خارجی با تمرکز ویژه بر یک «پرونده ویژه» به رشته تحریر در می‌آید.


حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه در یادداشت در نخستین شماره مجله دیپلمات نوشت: با هدف ایجاد پل ارتباطی بین وزارت امور خارجه و جامعه دیپلماتیک مقیم جمهوری اسلامی ایران از همکارانم خواستم به تهیه و تدوین «مجله دیپلمات» اقدام کنند. این مجله پنجره‌ای برای آشنایی و تعامل میان وزارت امور خارجه، سفارتخانه‌ها و سایر نمایندگی‌های خارجی مقیم خواهد بود و می‌تواند فرصت‌های همکاری‌های جدید را ایجاد و تقویت کند. در «مجله دیپلمات» که ابتکاری نو در مجموعه وزارت امور خارجه است، برآن هستیم ارتباطی مستمر و دوسویه با نمایندگی‌های میهمان در تهران داشته باشیم.  


در بخش دیگری از این مجله به قلم ناصر کنعانی رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و سخنگوی وزارت امور خارجه آمده است: سنت وزارت امور خارجه همواره توجه جدی به میراث مکتوب، نشر و حفظ اسناد و آرشیوهای ارزشمند ایران بوده و در همین چارچوب به انتشار مجلدات، کتب و مکتوبات اهتمام بی‌وقفه داشته است و انتشار مجله دیپلمات نیز اقدامی در راستای همین سنت است.


این مجله که به همت مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه منتشر شده، شامل بخش‌های مختلفی چون «زیر ذره بین» با محوریت گزارشهای خبری، «دیپلماسی عالی» با تمرکز بر دیدارها و مناسبات رئیس جمهور و وزیر امور خارجه، «نگاه ویژه» در بردارنده پرونده کشورها با اولویت کشورهای همسایه، «جانِ جهان» با محوریت ایرانِ جان و معرفی فرهنگ، آداب و رسوم و تمدن ایران زمین، «رویدادستان» در بردارنده مراسم و فعالیت‌های دیپلماتیک نمایندگی‌های مقیم تهران، «در مسیر ِتهران»، حاوی اخبار مربوط به رفت و آمد سفرای نمایندگی‌های خارجی مقیم جمهوری اسلامی ایران، «تهرانِ شگفت انگیز» شامل معرفی آثار و اماکن دیدنی تهران به عنوان کلانشهر الگوی جهان اسلام است.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *