دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

برگزاری نشست هماهنگی برای آماده سازی حضور تیم ملی فوتبال در جام

تهران- ایرنا- دومین نشست هماهنگی وزرا و مسئولان اجرایی برای آماده‌سازی حضور تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی قطر به میزبانی وزارت امور خارجه برگزار شد.


به گزارش ایرنا، پیرو دستور آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور به حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جهت هماهنگی نهایی بین نهادهای دخیل در امر آماده سازی حضور تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران در مسابقات جام جهانی قطر، امروز یکشنبه  دومین نشست وزیر امور خارجه با وزرای «ورزش و جوانان»، «میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی»، «فرهنگ و ارشاد اسلامی» و رؤسای فدراسیون فوتبال و کمیته ملی المپیک به میزبانی وزارت امور خارجه تشکیل شد.


در این دیدار که با حضور معاونان وزرای امور خارجه، فرهنگ و ارشاد اسلامی، میراث، گردشگری و صنایع دستی، کشور، بهداشت و سایر نهادها و دستگاههای ذیربط برگزار شد، امیرعبداللهیان ضمن یادآوری شعار «همه برای پیروزی تیم ملی فوتبال» از سوی تمامی کارگزاران کشور، آخرین وضعیت هماهنگی‌های داخلی و توافقات صورت گرفته با مسئولین فیفا و قطر را تشریح و ابراز امیدواری کرد که با هماهنگی‌های نهایی نهادهای ذیربط در داخل کشور، شاهد مسابقات موفق تیم ملی کشور و خشنودی ملت شریف ایران در داخل و اقصی نقاط جهان باشیم.


برگزاری نشست هماهنگی نهادها برای حضور ایران در جام جهانی


عزت‌الله ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در این نشست با قدردانی از پیگیری‌های ارزشمند وزارت خارجه، از آمادگی این وزارتخانه جهت میزبانی از گردشگران خارجی در طول برگزاری مسابقات و زیرساختهای ترابری و از جمله امکانات پیش بینی شده گردشگری دریایی خبر داد.


در این نشست، محمد مهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز به تبیین آخرین هماهنگی‌های به عمل آمده جهت فعالیتهای فرهنگی در قطر و همزمان در داخل کشور جهت ایجاد نشاط اجتماعی ایرانیان در جریان مسابقات پرداخته و از مساعی و تلاشهای وزارت امور خارجه در امر تسهیل توافقات فرهنگی با طرف قطری قدردانی کرد.


مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان در این نشست، از آمادگی مطلوب تیم ملی برای رویارویی با حریفان جام جهانی خبر داد و خواستار حضور معنی دار و دلگرم کننده ایرانیان در ورزشگاههای قطر جهت تشویق تیم ملی کشورمان شد.


برگزاری نشست هماهنگی نهادها برای حضور ایران در جام جهانی


در ادامه جلسه، مهدی صفری، معاون اقتصادی وزارت خارجه و حمیدرضا دهقانی، سفیر ایران در قطر نیز آخرین آمار و اطلاعات مربوط به حضور ایرانیان در قطر، چگونگی سفر و اسکان ایرانیان در آن کشور، نحوه پوشش رسانه ای و پخش مسابقات در داخل کشور و سایر اطلاعات کنسولی و فرهنگی را ارائه دادند.


در پایان، مقرر شد هماهنگی‌های نهادهای مرتبط با مسابقات جام جهانی، کماکان با قدرت و سرعت لازم ادامه یافته و تا پایان مسابقات، تمامی اقدامات لازم جهت حضور موفق تیم ملی فوتبال کشورمان در قطر انجام پذیرد.


بیست و دومین دوره جام جهانی از ۲۹ آبان تا ۲۷ آذر در قطر برگزار می‌شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *