دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

نماینده ولی فقیه در سپاه سکولاریسم مهمترین موضوع درگیری دنیا

مشهد- ایرنا- نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: سکولاریسم بر پایه جریان جدایی دین از سیاست بنا شده است که این امر در ذات انقلاب اسلامی جایی ندارد، از این رو جریان سکولاریسم مهمترین موضوع درگیری و دشمنی دنیا با انقلاب ما است.


به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی صادقی روز سه شنبه در همایش دانش‌افزایی و توانمندسازی استادان بسیجی سراسر کشور در مشهد مقدس افزود: انقلاب اسلامی تولد مجدد اسلام ناب بود و از همان ابتدای شکل گیری، دشمنان به دنبال ایجاد اخلال و مشکلات آفرینی در مسیر آن بودند.


وی با بیان اینکه آغاز انقلاب اسلامی در ایران همزمان با سرنگونی سکولاریسمی بود که پیش از آن در کشور شکل گرفته بود، ادامه داد: سکولاریسم نظام عام عقلانی است که در آن روابط میان افراد و دولت فقط بر مبنای عقل تنظیم می شود و قائل به این است که دین و سیاست باید از هم جدا باشند.


نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان کرد: سکولاریسم به معنای اعتقاد به حاکم کردن قوانین برپایه عقل اومانیستی بشر و خارج کردن آن‌ها از مدار دین است و تلاش می کند نظام قوانین را به جای نظام دینی حاکم کند.


حجت الاسلام حاجی صادقی تصریح کرد: جدایی دین از سیاست، یکی از تبعات سکولاریسم و از لوازم ذاتی آن است، اما دامنه عمل سکولاریسم بدین محدود نیست و در حوزه دین نیز ورود پیدا کرده و به دنبال یک سیاست موثر است.


وی دموکراسی اسلامی را اصطلاحی غلط و نشات گرفته از سکولاریسم دانست و بیان کرد: دشمنان تحت عنوان ضرورت منطبق کردن تفکر دینی و مفاهیم آن با اقتضائات و ضرورت‌های عصر و زمان، در واقع به دنبال تفسیر سکولاریستی از دین هستند.


نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ایران الگوی جدیدی از حکومت ارائه کرده است و در مقابل این دیدگاه که حکومت تنها منشاء مردمی داشته و ارتباطی با دین ندارد، ایستاده است.


حجت الاسلام حاجی صادقی با اشاره به نقش متحجرین در ضربه زدن به انقلاب اسلامی، عنوان کرد: حضرت امام (ره) بارها در سخنان خود به خطر متحجرین اشاره و تاکید کرده اند که این گروه با معرفی ناقص از دین، مانع تحقق تمدن اسلامی در جامعه می شوند.


وی با اشاره به تلاش دشمن برای پیاده سازی جریان سکولاریسم در کشور، اظهار داشت: درونی کردن این جریان به قدری حائز اهمیت است که آنها بارها اذعان کرده اند ایرانِ سکولار با سلاح هسته ای، به مراتب کم‌خطرتر از ایرانی است که سکولاریسم را نپذیرد، حتی اگر تنها علوم پزشکی داشته باشد.


نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه در دوران پهلوی، سکولاریسم به اوج خود رسیده بود، تصریح کرد: بزرگترین انحراف در اسلام زمانی آغاز شد که سیاست عملا از دیانت جدا شد و می توان گفت که در واقع تخم این جدایی به نوعی توسط عده ای در همان صدر اسلام کاشته شد.


حجت الاسلام حاجی صادقی، نقش صهیونیست ها را در ایجاد سکولاریسم بسیار پررنگ خواند و گفت: آنان به دنبال آن هستند که موضوعات مختلف را کارگردانی کنند، اما نقش آفرینی را بر عهده مسلمانان ناآگاه و متحجر قرار می دهند.


طرح ولایت در قالب دوره دانش‌افزایی و توانمندسازی اساتید بسیجی هیات‌های علمی دانشگاه های کشور از روز یکشنبه، سیزدهم شهریورماه در مشهد آغاز شد که به مدت یک هفته ادامه خواهد یافت.


وب گردی

“https://sohaeshop.com/product-category/%D8%A2%DB%8C%D9%81%D9%88%D9%86-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1%DB%8C/”>ایفون تصویری “https://mz724.ir/”>بلیط هواپیما موج زمزم “https://iransite.com”>طراحی سایت ایران سایت “https://www.mehrparvaz.com/”>آژانس هواپیمایی مهرپرواز “https://www.alefbatour.com/”>آژانس هواپیمایی الفبای سفر “https://www.trip.ir/”>بلیط هواپیما ارزان “https://upmusics.com/category/dl-nuhe-madahi/”>نوحه های محرم “https://www.eligasht.com/”>قیمت بلیط هواپیما “https://www.flytoday.ir/flight”>بلیط هواپیما