دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

آیت الله حسینی بوشهری نسبت به خطوط قرمز نظام باید قاطع بود

قم – ایرنا – رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: اگر چه در مواردی باید با زبان صلح و سازش وارد شد؛ اما در رابطه با خطوط قرمز نظام باید پیوسته با قاطعیت به میدان آمد.


به گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در دیدار سخنگوی وزارت امور خارجه،ارتباط عزتمندانه با سایر کشورها به خصوص کشورهای همسایه، در کنار توجه و نگاه به ظرفیت‌های داخلی را زمینه ساز پیشرفت، اقتدار و حل مشکلات مردم ارزیابی کرد و آن را رمز موفقیت در عرصه بین المللی دانست.


وی افزود: باید به نقطه‌ای برسیم که سایر کشورها احساس کنند که جمهوری اسلامی یک نظام پرتوان و قدرتمندی است که در عرصه‌های مختلف حرف برای گفتن دارد و بر اساس آن با ما تعامل داشته باشند. شرق و غرب باید بدانند که دورانی که بدون اجازه در تهران جلسه برگزار می‌کردند، گذشته است.


امام جمعه قم، اقتدار را رمز موفقیت در عرصه بین المللی عنوان و تاکید کرد: آن چه در دنیا و مجامع بین المللی می‌تواند سبب احقاق حقوق کشور شود، علاوه بر اخلاص مسئولین، اقتدار است. امروزه هر جامعه‌ای که از اقتدار برخوردار باشد، مورد احترام دیگر کشورها قرار می‌گیرد.


وی ادامه داد: جمهوری اسلامی نشان داده‌است که با وجود تمامی مشکلات، سختی‌ها و فشارها، به سمت و سویی حرکت ‌می‌کند که مردمی که امروزه در تنگنا و سختی قراردارند، روزی بتوانند به واسطه اقتدار و پیشرفت، از استقلال خود حفاظت کرده و از حقوق خود در دنیا دفاع نمایند.


عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری خاطر نشان کرد: اینکه برخی می‌گویند تا کی با آمریکا دعوا دارید و با او به مخالفت می‌پردازید، به خاطر نگاه سطحی و ظاهری به قضایاست. مسیر استقلال، اقتدار و پیشرفت کشور در عرصه‌های مختلف است؛ البته این راه سختی‌های زیادی در پی دارد. همچنان که پیامبر ما که دین او امروزه به یک دین جهانی بدل شده‌است، سختی‌های زیادی اعم از جنگ‌ها و تحریم‌های اقتصادی را پشت سر گذاشت.


وی افزود: پیامبر گرامی اسلام (ص) از همان آغاز بعثت و نبوت خود در معرض خطرات و سختی‌های بسیاری قرار گرفت؛ اما هیچ گاه از تلاش خود دست بر نداشت. اگر پیامبر (صلی الله علیه و آله)  تسلیم کفار شده بود و در مقابل پیشنهادها و تهدیدهای آنان سر خم کرده بود، امروزه نامی از اسلام وجود نداشت. خداوند نیز در قرآن خطاب به پیامبر خود می فرماید «فَلَا تُطِعِ الْکَافِرِینَ وَجَاهِدْهُمْ بِهِ جِهَادًا کَبِیرًا» و این نشان دهنده این است که اگر چه در مواردی باید با زبان صلح و سازش وارد شد؛ اما در رابطه با خطوط قرمز باید پیوسته با قاطعیت به میدان آمد.


دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه، توافقی را برای کشور مفید دانست که فواید بیشتری نسبت به هزینه‌های آن داشته باشد و گفت: فکر نمی‌کنم کسی با ذات توافق مخالف باشد و اگر هزینه فایده آن به نفع کشور و مردم باشد، مخالفتی با آن وجود نخواهد داشت؛ لکن نکته مهم اقناع افکار عمومی و نخبگان است که باید به درستی انجام شود و با صداقت صورت پذیرد.


وی توجه به ظرفیت‌های داخلی را در حل بسیاری از مشکلات مردم و کشور راه‌گشا توصیف کرد و بیان داشت: ما معتقدیم که هر چه بتوان زمینه آرامش را برای مردم فراهم کرد، نباید کوتاهی کنیم؛ اما باید قیمت آن را نیز در نظر بگیریم. اگر مطابق فرمایش مقام معظم رهبری  خود تحریمی نکنیم و نگاه‌مان بیشتر به داخل کشور باشد و از ظرفیت‌های خدادادی، نیروی انسانی و نخبگانی کشور استفاده کنیم و احساس نکنیم که راه حل مشکلات ما صرفاً در خارج از کشور وجود دارد، طیف وسیعی از مشکلات و موانع حل خواهد شد.


وی در ادامه خواستار تقویت ارتباط با همسایگان شد و ابراز داشت: باید ارتباط خود را با همسایگان تقویت کنیم؛ چرا که ظرفیت همسایگان برای پیشرفت کشور در موارد بسیاری، بیشتر از ظرفیت سایر کشورهاست و تهدیدات ناشی از ارتباط ناصحیح و غیر دوستانه با همسایگان نیز بسیار بیشتر است؛ اما در این ارتباطات باید پیوسته به این نکته توجه داشته باشیم که عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی از جانب سایر کشورها، به هیچ وجه پذیرفته نیست.


حسینی بوشهری در پایان ضمن آرزوی موفقیت برای دولتمردان، افزود: امیدواریم از آن جایی که این نظام مصداق بارز أُسِّسَ عَلَی التقوی است و بنیانگذار انقلاب اسلامی با نگاه خدایی این انقلاب را پیش برده است، علی رغم تمامی مشکلات و سوء تدبیرهایی که اتفاق افتاده، به تمدن اسلامی نزدیک شویم و خوشبختانه با وجود یکپارچگی‌ای که در این دولت بین قوا به چشم می‌خورد، امیدواریم پیش آمدهای خوبی را شاهد باشیم؛ البته حوزه علمیه و نخبگان باید در این راه پیوسته به عنوان دیده‌بانان فعال، اثرگذار و دلسوز حضور داشته باشند.


وب گردی

“https://sohaeshop.com/product-category/%D8%A2%DB%8C%D9%81%D9%88%D9%86-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1%DB%8C/”>آیفون تصویری “https://mz724.ir/”>بلیط هواپیما موج زمزم “https://iransite.com”>طراحی سایت ایران سایت “https://www.mehrparvaz.com/”>آژانس هواپیمایی مهرپرواز “https://www.alefbatour.com/”>آژانس هواپیمایی الفبای سفر “https://www.trip.ir/”>بلیط هواپیما ارزان “https://upmusics.com/category/dl-nuhe-madahi/”>نوحه های محرم “https://www.eligasht.com/”>قیمت بلیط هواپیما