دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

نماز جمعه یک فریضه استثنایی با دو مولفه اصلی حیات طیبه استمصوبه تعدیل نصاب‌های مندرج در قانون مالیات‌های مستقیم ابلاغ شد


تهران – ایرنا – محمد مخبر معاون‌ اول رئیس‌جمهور مصوبه مربوط به تعدیل…


 • مخبر آیین نامه تولید، دانش بنیان و اشتغال زایی در صنعت نفت را ابلاغ کرد

  تهران – ایرنا – رئیس شورای سایستگذاری ائمه جمعه کشور گفت: نماز جمعه یک فریضه صد درصد استثنایی با دو مولفه اصلی حیات طیبه است.


  به گزارش حوزه احزاب ایرنا،  حجت‌الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری در نشست تحلیلی تبیینی «ره‌بر» با موضوع «تحلیل بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با ائمه جمعه» که به صورت مجازی برگزار شد، گفت: رمزگشایی از ظرفیت‌های بی‌نظیر نماز جمعه در صدر بیانات رهبر معظم انقلاب بود. ایشان در این دیدار جمع بندی فاخر و برجسته‌ای از نماز جمعه داشتند و آن را یک فریضه صد درصد استثنایی عنوان کردند و حتی ایشان آن را از حج نیز استثنایی‌تر عنوان کردند و جنبه ذکر الله و حضور مردم را دو مولفه اصلی حیات طیبه ذکر کردند که به همراه استمرار هفتگی و ترکیب بین سیاست و دیانت فرصت فوق العاده ای را در اختیار می گذارد.


  خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به اینکه بیست و پنجمین دیدار ایشان امسال با نقطه عطفی همراه بود، افزود: هم به لحاظ جنس بیانات و نکات ممتاز و هم شرایط محیطی جامعه و وضعیت امروز این نشست نقطه عطفی بود که می تواند بین شرایط قبلی و پیش رو فاصله بیندازد و متن بیانات رهبری می‌تواند به عنوان متنی محوری قرار بگیرد و منشور روشنی برای تحولات مورد نظر در نهاد نماز جمعه باشد و به عنوان نقشه راهی خواهد بود.


  علی اکبری بیان کرد: یکی از نکات مهم ایشان مقایسه وضعیت فعلی با آنچه که باید باشد، است و ایشان با تعابیر منصفانه و آمیخته با محبت به این فاصله اشاره کردند که باید به سمت نقطه مطلوب با همکاری همگانی و مجاهدت نهادهای مختلف برای بهره مندی از این ظرفیت آسمانی حرکت کنیم.


  وی اظهار کرد: در این جلسه مقام معظم رهبری ۶۰ بار به واژه مردم و حضور مردمی اشاره و تاکید کردند. در نظریه مردم سالاری دینی و جمهوری اسلامی ما با یک ترکیب اتحادی به این معنا که مردم کاملا متاخذ از اسلامیت است، مواجهیم و نماز جمعه تنها نمازی است که باید به جماعت خوانده شود و به تعبیر رهبری ترکیب حضور مردم با ذکر الله نماز جمعه است و مساله حضور مردم و کمیت آن دارای اهمیت ویژه است یعنی دست اندرکاران باید مراقبت کنند اگر این هفته جمعیت کاهش پیدا کرد حتما باید نگران شوند.


  رفتار ائمه جمعه با همه اقشار باید پدرانه باشد و آنها را گرد این سفره معنوی بکشاند


  حاج علی اکبری گفت: استمرار هفتگی، نماز جمعه را به یک قرارگاه تبدیل می‌کند که می‌تواند از همفکری‌ها تا همکاری‌ها را در پرتو خودش داشته باشد و می‌تواند به عنوان یکی از حلقه‌های زنجیره جمهوری اسلامی باشد و مقام معظم رهبری بر لزوم رفتار پدرانه امام جمعه با همه اقشار تاکید می کنند و می‌فرمایند شما باید همه را سر این سفره معنوی بکشانید.


  وی خاطرنشان کرد: لزوم سلوک مردمی ائمه جمعه که از مواجهه شایسته و بی‌تکلف با مردم نشات می‌گیرد و باز کردن حساب ویژه برای جوانان چرا که حضور جوانان علاوه بر نشاط استمرار نسلی را دنبال خواهد داشت، تاکید بر تشکل‌های جوانان، بازتولید مفاهیم انقلابی و دینی به زبان روز، خدمات اجتماعی، نظارت بر ستادها برای حفظ مردمی بودن و حفظ اعتماد مردم، منع شدید ائمه جمعه از فعالیت‌های اقتصادی و تاکید وابستگی اقتصادی به مردم که باعث افتخار روحانیت است که البته ما از قبل، پیرو فرمایشات ایشان فعالیت‌های اقتصادی را تعطیل کرده بودیم و فعالیت‌های جاری را هم زیر نظر گرفتیم و حسابرسی می‌شود، از دیگر فرمایشات ایشان بود.
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *