دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

مهلت پیش ثبت نام برای زائران اربعین حسینی ع تا ۱۷ مرداد تمدید

تهران- ایرنا- ستاد مرکزی اربعین حسینی(ع) در اطلاعیه‌ای از تمدید مهلت پیش ثبت‌نام برای زائران اربعین حسینی تا تاریخ ۱۷ مرداد خبر داد.


به گزارش حوزه دولت ایرنا، در متن اطلاعیه شماره ۲ ستاد مرکزی اربعین حسینی(ع) آمده است: به اطلاع ملت عزیز و محبان اهل بیت(علیهم اسلام) می‌رساند با توجه به درخواست‌های واصله به ستاد مرکزی اربعین پیرامون تمدید مهلت پیش ثبت نام برای امکان شرکت در این مراسم معنوی و آخرین تصمیمات مدنظر جهت تمدید مهلت اعلامی جهت مدنظر قرار گرفتن توسط تمامی متقاضیان سفر اربعین حسینی(ع) بدین شرح اعلام می‌شود.


این اطلاعیه افزود: مهلت پیش‌ثبت نام برای زوار اربعین تا تاریخ دهم ماه محرم مصادف با هفده مرداد ماه ۱۴۰۱ (روز عاشورا)  با رعایت سایر الزامات ابلاغی قبلی اعم از بهداشتی، امنیتی، بیمه‌ای و… در آدرس Samah.haj.ir (سامانه سماح – سازمان حج و زیارت) تمدید می‌شود.


ستاد مرکزی اربعین حسینی(ع) عنوان کرد: با توجه به حذف ویزا برای سفر زیارتی اربعین،  ثبت نام در سامانه سماح برای تمامی زوار اربعین الزامی بوده و در حکم روادید تلقی می‌شود.


این اطلاعیه افزود: صرفاً کسانی می‌توانند عازم سفر اربعین سالجاری شوند که دارای کارت واکسیناسیون معتبر بوده و حداقل دو دوز واکسن و در صورت گذشت ۶ ماه از دوز دوم دوز یاد آور را نیز تزریق کرده باشند.


ستاد مرکزی اربعین حسینی(ع) تصریح کرد: با توجه به اتصال سامانه سماح به سامانه‌های «وزارت بهداشت و ایران من و … » موضوع احراز واکسیناسیون و سایر شرایط و ملاحظات بهداشتی و … مورد بررسی و راستی آزمایی قرار خواهد گرفت و افراد غیر واجد شرایط از فهرست نهایی زائرین حذف خواهند شد.


این اطلاعیه خاطرنشان کرد: پیش‌ ثبت‌نام موصوف به هیچ وجه ثبت نام قطعی زوار اربعین تلقی نخواهد نشد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *