دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

۳ کشته و ۵ مجروح در درگیری پلیس با فردی مسلح در کنتاکی آمریکا

نیویورک – ایرنا- پلیس آمریکا اعلام کرد که بر اثر رگیری میان نیروهای پلیس و یک فرد مسلح به سلاح اتوماتیک، ۳ نیروی پلیس کشته و ۵ نفر دیگر مجروح شدند.


بر اساس گزارش های رسانه ای، به گفته مقامات پلیس این فرد هنگامی که افسران پلیس با حکم جلب به خانه او مراجعه کرده بودند، با سلاح اتوماتیک به سمت آنها شلیک کرد.


پلیس لنس استورز ۴۹ ساله را پس از یک درگیری چند ساعته در خانه ای در آلن، شهری کوچک در تپه های آپالاشیا در کنتاکی بازداشت کرد.


جان هانت، کلانتر شهر فلوید به خبرنگاران گفت: افسران  وقتی به صحنه رسیدند با ” یک جهنم به تمام معنا” روبرو شدند.او افزود: «آنها هیچ شانسی نداشتند.


هانت ادامه داد چهار افسر پلیس ابتدا به خانه این فرد مراجعه کردند، اما زمانی که به سمت آنها تیراندازی شد، درخواست نیروی کمکی کردند.


کلانتر فلوید گفت که استورز پس از مذاکراه با افسران پلیس و اعضای خانواده اش تسلیم شده و پلیس توانست او را بازداشت کند.


افسران پلیس برای بازداشت استورز به اتهام خشونت خانگی به منزل وی مراجعه کرده بودند.


به گزارش ایرنا، بر اساس اعلام آرشیو خشونت مسلحانه، از زمان حمله نژادپرستانه در ۱۴ مه در فروشگاه مواد غذایی بوفالو در نیویورک که منجر به کشته شدن ۱۰ سیاه پوست و بازداشت یک نوجوان سفیدپوست ۱۸ ساله شد، حداقل ۶۳ تیراندازی جمعی در سراسر آمریکا رخ داده است. 


این آمار به این معنی است که در هر روز دو مورد تیراندازی دسته جمعی در این کشور به وقوع پیوسته است که شامل تیراندازی در ۲۴ می‌ در مدرسه ابتدایی راب در یووالدی تگزاس می‌شود که در آن ۱۹ دانش آموز و دو معلم کشته شدند. 


بر اساس داده‌های این نهاد، در یک سال گذشته، تیراندازی‌های جمعی در آمریکا بیش از ۱۹ هزار کشته و بیش از ۳۷ هزار مجروح به جای گذاشته است. 


همچنین در ۵ سال گذشته بیش از ۹۵ هزار نفر در آمریکا جان خود را در تیراندازی‌ها از دست داده و ۱۸۶ هزار نفر دیگر مجروح شده‌اند. 
آی‌پی شما:


مرورگر شما:


آخرین بروزرسانی سایت: 1401-03-03 12:40

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *