دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

خطیب زاده مسئولیت عواقب نقض توافق با ایران بر دوش طرف کانادایی

تهران- ایرنا- سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص شرایط برگزاری دیدار تدارکاتی تیم‌های ملی فوتبال ایران و کانادا گفت: مسئولیت عواقب نقض توافق با ایران بر دوش طرف کانادایی است.


به گزارش ایرنا؛ «سعید خطیب‌زاده» پیرامون اظهارات سیاسی برخی از دولت‌مردان کانادایی درخصوص دیدار تدارکاتی تیم‌های ملی ایران و کانادا، عنوان کرد: هماهنگی این دیدار مستقلا از سوی فدراسیون‌های فوتبال دو کشور، در چارچوب دیدارهای معمول تدارکاتی فوتبال صورت گرفته و فدراسیون فوتبال کانادا در این خصوص اعلام کرده که مصمم است با جلوگیری از هرگونه سوء استفاده سیاسی گروه‌های شناخته شده ضد ایران، این رویداد صرفا ورزشی را میزبانی کند.


خطیب زاده افزود: متاسفانه به نظر می‌رسد بر خلاف ادعاهای نمایشی، ورزشی‌ترین امور هم بازیچه جهت گیری‌های حزبی و جبهه بندی‌های سیاسی در داخل کانادا شده است. موضع‌گیری‌ها و اظهارنظرهای منفی نخست وزیر کانادا و برخی افراد دیگر، حاکی از تفوق نگاه صرف سیاسی و حزبی بر همه وجوه حکمرانی در کانادا بوده و به همین دلیل رفتار مقامات این کشور در علن به راحتی بازیچه گروه‌های مخالف و ایران ستیز می‌شود.


وی تصریح کرد: از دولت و فدراسیون کانادا انتظار می رود فارغ از جوسازی‌ها، در اساس منشور حرفه‌ای ورزش و اصول شناخته شده فیفا، برگزاری این دیدار تدارکاتی را به دور از شائبه‌ها و انگیزه‌های سیاسی و نیز شانتاژهای تبلیغاتی مخالفین، تعاملات غیرسیاسی میان مردم کشورها، تسهیل کند. فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران به ما اطمینان داده است کلیه توافقات لازم را با فدراسیون فوتبال کانادا در همین چارچوب انجام داده و در صورت نقض توافقات، مسئولیت تمامی عواقب آن بر دوش طرف کانادایی خواهد بود.


دیدار تداکراتی تیم‌های ملی فوتبال ایران و کانادا قرار است، ۱۶ خردادماه در ونکوور برگزار شود.آی‌پی شما:


مرورگر شما:


آخرین بروزرسانی سایت: 1401-03-03 12:40

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *