دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

تفاهم نامه برق رسانی به بیش از ۷ هزار هکتار از زمین های پرورش

بندرعباس- ایرنا- تفاهم‌نامه احداث تاسیسات تامین و توزیع برق به بیش از هفت هزار هکتار از زمین‌های پرورش میگو در هرمزگان در راستای اجرای مصوبه سفر رییس جمهور به استان، عصر سه‌شنبه با حضور استاندار منعقد شد.


به گزارش خبرنگار ایرنا، استاندار هرمزگان در این نشست با بیان اینکه این تفاهم نامه یکی از عملیاتی ترین مصوبه‌های سفر رییس جمهور به هرمزگان است، گفت: در سفر رییس جمهور به استان یکی از در خواست ها برق رسانی به مزرعه های پرورش میگو بود که خوشبختانه محقق شد.


مهدی دوستی افزود: در این سفر اعتباراتی برای این موضوع لحاظ شد که با سرعت بخشی دولت در تخصیص اعتبارات، شاهد انعقاد این تفاهم نامه مهم و اساسی بوده ایم.
وی بیان داشت: این برق رسانی افزایش ۲۱ هزار تنی در تولید مزرعه های برق دار شده را به دنبال خواهد داشت و برای افزون بر ۲ هزار نفر شغل ایجاد می‌شود.
استاندار هرمزگان تصریح کرد: امید است با تلاش های صورت گرفته شاهد افزایش ۱۰۰ درصدی برق رسانی تا پایان باشیم.
 مدیرکل شیلات هرمزگان نیز در این آیین با اشاره به اینکه این استان یکی از ظرفیت های مهم پرورش میگو است، گفت: ۴۵ هزار هکتار زمین های مستعد و مناسب پرورش میگو در استان شناسایی شده که تاکنون ۱۰ هزار هکتار از آن بهره برداری شده است.
عبدالرسول دریایی افزود: همچنین ۱۰ هزار هکتار نیز در حال ساخت، ۱۰ هزار هکتار موافقت اصولی صادر شده و حدود ۱۵ هزار هکتار نیر به شرکت شهرک های کشاورزی واگذار شده است.
وی، یکی از نیاز های اساسی مزرعه های پرورش میگو و افزایش تولید آن را برق رسانی دانست و بیان داشت: افزایش تولید و ایجاد و حفظ اشتغال مستقیم و غیرمستقیم از مهم‌ترین مزایای این طرح است.
 مدیرکل شیلات هرمزگان اظهارداشت: با برق رسانی، تولید این مزرعه ها از ۲ تن در هکتار به حدود پنج تا ۶ تن در هکتار می رسد.
دریایی با اشاره به اینکه برق رسانی به مزرعه های پرورش میگو نقش بسزایی در ارتقای راندمان تولید این آبزی به لحاظ کیفی و کمی دارد، تصریح کرد: این مهم پیرو سفر رییس جمهور و مردمی به هرمزگان و در راستای مصوبه‌های این سفر بوده است که بخش قابل توجهی از دغدغه های تولیدکنندگان میگوی پرورشی و بهره بردارن مزرعه های پرورش میگو را مرتفع ساخته است.
 وی تصریح کرد: حذف سوخت های فسیلی، افزایش تولید و امکان استفاده از سیستم های هوادهی و غذا پاش در استخرهای پرورشی، ارتقای بهداشت و رفاه کارکنان مزرعه های پرورشی میگو و غیره از مهم‌ترین مزایای برق دار شدن سایت های پرورش میگو است.
در این نشست مدیرعامل و رییس هیات مدیره شرکت سهامی برق منطقه ای استان هرمزگان، مدیر عامل شرکت توزیع برق استان و جمعی از مسوولان استانی حضور داشتند.
 
آی‌پی شما:


مرورگر شما:


آخرین بروزرسانی سایت: 1401-03-03 12:40

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *