دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

اسموتی توت فرنگی نوشیدنی روزهای نوروز

امسال میوه محبوب توت‌فرنگی زودتر از هر وقت دیگر به بازار میوه و تره‌بار رسیده است. با این میوه خوش طعم می‌توانید یک اسموتی مقوی و خوش مزه برای اعضای خانواده‌تان تهیه کنید.


گروه زندگی – امسال میوه محبوب توت‌فرنگی زودتر از هر وقت دیگر به بازار میوه و تره‌بار رسیده است. خیلی‌ها گرم شدن هوا را باعث خارج شدن این میوه از قفسه نوبرانه‌ها می‌دانند. حالا توت فرنگی‌های رسیده و شیرین در بیشتر میوه فروشی‌ها در دسترس مشتریان هستند. با این میوه خوش طعم می‌توانید یک اسموتی مقوی و خوش مزه برای اعضای خانواده‌تان تهیه کنید.


*** موادلازم


توت فرنگی 250 گرم


شیر 4 پیمانه (640 گرم)


ماست یک و نیم پیمانه (200 گرم)


اسموتی توت‌فرنگی؛ نوشیدنی روزهای نوروز


*** طرز تهیه


به دلیل این که توت فرنگی ها را با پوست استفاده می کنیم لازم است که حتما قبل از مصرف آن ها را ضد عفونی کنیم.توت فرنگی ها را به مدت ده دقیقه در محلول سرکه ،آب و کمی نمک قرار دهید و بعد کاملا آب کشی کنید.سر آن ها را جدا کنید.سپس آن ها را به چند قسمت خرد کرده و داخل مخلوط کن بریزید.اگر مخلوط کن در دسترس ندارید از گوشت کوب برقی و یا دستی برای پوره کردن این میوه استفاده کنید.پس از آماده شدن این پوره آب دار شیر و ماست را به آن اضافه و مخلوط کنید.بافت اسموتی باید یک دست و منسجم باشد.پس تا زمانی از مخلوط کن استفاده کنید که این مواد بیش از حد رقیق نشود.اسموتی شما حاضر است.


*** فوت آخر


– اگر از اسموتی‌های  با طعم شیرین بیشتر لذت می برید به جای ماست می‌توانید از خامه شیرین و سفید قنادی استفاده کنید. یک قاشق ماست شیرین به 200 گرم خامه قنادی اضافه کنید و آن را هم بزنید تا رقیق تر شود. کودکان معمولا میانه بهتری با این طعم اسموتی دارند.


– اسموتی را در لیوان های پایه بلند با نی قطور تر سرو کنید.


– برای تزیین اسموتی می توانید از تکه های توت فرنگی و اسمارتیز های رنگی کوچک استفاده کنید.آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *