دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

تاکید وزرای خارجه ایران و عراق بر تسریع در اجرایی شدن همه توافقات

تهران- ایرنا- وزیران امور خارجه ایران و عراق در گفت‌وگویی تلفنی ضمن بررسی آخرین اقدامات انجام شده در چارچوب روابط دوجانبه، بر تسریع در اجرایی شدن همه توافقات قبلی توافق کردند.


به گزارش حوزه سیاست خارجی ایرنا، در تماس تلفنی فواد حسین وزیر امور خارجه عراق با  حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان، ضمن تبریک متقابل سال جدید و نوروز و همچنین فرارسیدن ماه مبارک رمضان، در خصوص برخی موضوعات مورد علاقه فی مابین از جمله روابط دوجانبه، تحولات منطقه و مذاکرات وین گفتگو و تبادل نظر شد.


وزیر امورخارجه عراق ضمن ارایه گزارشی از آخرین تحولات داخلی عراق، به سفر اخیرش به مسکو و گفت‌وگوهایش با وزیرخارجه روسیه اشاره و تحولات اوکراین را مرور کرد.


وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی‌ایران نیز ضمن تبریک ماه مبارک رمضان، بر ضرورت تمرکز بر گفتگو و راه حل دیپلماتیک برای حل و فصل بحران اوکراین تاکید کرد و پرداختن به ریشه‌های بحران کنونی را امری کلیدی برای صلح و ثبات پایدار در منطقه اوراسیا دانست.


دوطرف همچنین ضمن بررسی آخرین اقدامات صورت گرفته در چارچوب روابط دوجانبه، بر تسریع اجرایی شدن همه توافقات قبلی تاکید کردند. در همین چارچوب، امیر عبداللهیان از همتای عراقی خود برای سفر به ایران دعوت کرد که مورد استقبال فواد حسین قرار گرفت.آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *