دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

اقدامات دولت در بازنگری مناطق کمتر توسعه یافته بررسی شد

تهران – ایرنا – نایب رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: درخواست نمایندگان با موضوع بررسی اقدامات دولت در بازنگری مناطق کمتر توسعه یافته با حضور نمایندگان درخواست کننده و سازمان برنامه و بودجه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


به گزارش حوزه پارلمانی ایرنا، محمد خدابخشی در تشریح نشست امروز عصر کمیسیون برنامه و بودجه گفت: درخواست نمایندگان جهت اجرای ماده ۲۳۴ آیین نامه داخلی با موضوع بررسی اقدامات دولت در بازنگری مناطق کمتر توسعه یافته در جلسه امروز با حضور نمایندگان درخواست کننده مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: با توجه به بند (ت) ماده ۳۲ قانون احکام دائمی برنامه توسعه کشور و بند (ذ) اصلاحی ماده ۱۳۲ قانون مالیات های مستقیم و ماده ۳۱ اصلاحی قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور که به موجب آن سازمان برنامه و بودجه موظف بوده است، فهرست مناطق توسعه یافته را شامل استان، شهرستان، بخش و دهستان و را در پایان هر برنامه پنج ساله تعیین کند اما این اقدام به درستی انجام نشده است.


خدابخشی تاکید کرد: دولت در تهیه این فهرست تاخیر داشته است، در این راستا نماینده طراحان اجرای ماده ۲۳۴ آیین نامه داخلی با موضوع بررسی اقدامات دولت در بازنگری مناطق کمتر توسعه یافته در این نشست توضیحات لازم را ارائه و در ادامه اعضای کمیسیون مطالب مدنظر خود را مطرح کردند.


نماینده مردم الیگودرز بیان داشت: مسوولان سازمان برنامه و بودجه نیز در این جلسه اعلام کردند، فهرست مورد نظر را تهیه کرده‌اند و آمادگی ارسال آن را به دولت دارند. این طرح مراعا ماند و مقرر شد، سازمان برنامه و بودجه گزارش مکتوب خود را در این خصوص به کمیسیون ارائه کند تا پس از بررسی شاخص ها و اقدامات انجام شده، نظر نهایی خود را اعلام کند.
آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *