دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

آیت الله رئیسی هر کشور اسلامی از اهداف سلطه گرانه آمریکا و اسرائیل

تهران – ایرنا – رییس‌جمهور با اعلام حمایت ایران از وحدت، استقلال، امنیت و ارتقای جایگاه منطقه‌ای و بین‌المللی عراق، متذکر شد: هر کشوری در منطقه که نسبت به اهداف سلطه‌گرانه آمریکا و رژیم صهیونیستی غفلت کند، مورد غضب ملت‌های مسلمان قرار خواهد گرفت.


به گزارش حوزه دولت ایرنا، آیت‌الله «سید ابراهیم رئیسی» روز یکشنبه در پاسخ به تماس تلفنی «برهم صالح» رییس‌جمهور عراق با تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان و آرزوی نزول برکات الهی برای ملت عراق و تمامی مسمانان جهان تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران از وحدت، استقلال، امنیت و ارتقای جایگاه منطقه‌ای و بین‌المللی عراق حمایت می‌کند.


وی با بیان اینکه از تحقق منافع مردم عراق و استقرار دولت قوی در این کشور استقبال می‌کنیم، تصریح کرد: کوچک‌ترین ناامنی در عراق را به زیان همه منطقه می‌دانیم. 


رییس‌جمهور با تأکید بر اینکه تهران و بغداد صرفاً رابطه همسایگی ندارند بلکه دو ملت از رابطه برادرانه و خویشاوندی برخوردار هستند، گفت: گام‌های خوبی در توسعه و تعمیق روابط دو کشور برداشته شده است و مصمم هستیم سطح روابط و همکاری‌های دو کشور در همه زمینه‌ها با تمام ظرفیت ارتقاء یابد و توسعه روابط دوجانبه و منطقه‌ای تهران و بغداد به روابط نزدیک در سطح بین المللی بیانجامد.


آیت‌الله رئیسی تلاش برای استقرار امنیت و آرامش در منطقه را بدون دخالت بیگانگان را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: گذشت زمان حقانیت بیانات رهبر معظم انقلاب که آمریکا به هیچ عنوان دلسوز ملت‌های مسلمان منطقه به‌ویژه عراق نیست را ثابت کرده و امروز بر همگان آشکار شده است که بیگانگان صرفاً به‌دنبال منافع و سلطه‌گری خود هستند.


وی خاطر نشان کرد: هر کشوری در منطقه که نسبت به اهداف سلطه‌گرانه آمریکا و رژیم صهیونیستی غفلت کند، هم منافع ملت خود را پایمال کرده و هم مورد غضب ملت‌های مسلمان قرار خواهد گرفت.


راه‌حل بحران‌های منطقه صرفاً درون منطقه‌ای و بدون دخالت اجانب است


برهم صالح رئیس‌جمهور عراق نیز در تماس تلفنی خود با تبریک حلول ماه رمضان، بر لزوم همکاری مشترک دو کشور برای غلبه بر چالش‌های منطقه‌ای تأکید کرد و گفت: استقرار ثبات و امنیت در منطقه از اهمیت زیادی برخوردار است و در این زمینه به نقش فعال جمهوری اسلامی ایران امیدوار هستیم.


وی افزود: تهران و بغداد در سطح منطقه‌ای و بین المللی از اشتراک‌نظر و اهداف فراوانی برخوردار هستند و با تقویت سطح همکاری و هماهنگی‌ها می‌توانیم گام‌های مفید و مؤثری برای تأمین منافع ملت‌های خود و ملت‌های منطقه برداریم.


رئیس‌جمهور عراق خاطر نشان کرد که راه‌حل بحران‌های منطقه صرفاً اراده خود کشورها و راه‌حل درون منطقه‌ای بدون دخالت اجانب است.


برهم صالح با تأکید بر اهمیت توسعه روابط تجاری و اقتصادی ایران و عراق گفت: ظرفیت‌های اقتصادی دو کشور می‌تواند در خدمت منافع دو ملت قرار بگیرد.آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *