دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

نتیجه مذاکرات وین باید در معیشت مردم اثرگذار باشد انتقاد از

تهران- ایرنا- نماینده مردم شیراز در مجلس گفت: نتیجه مذاکرات وین باید در معیشت مردم اثرگذار باشد.


به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، روح‌الله نجابت در نشست علنی نوبت دوم امروز (یکشنبه ۲۲ اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی گفت: به عنوان جوانترین نماینده مجلس روز جوان و ولادت حضرت علی اکبر (ع) را به همه جوانان کشور تبریک می‌گویم.


وی در تذکری خطاب به دولت افزود: انتظار ما در مجلس شورای اسلامی و در موضوع مذاکرات هسته‌ای این است که اولاً قانون اقدام راهبردی که مصوبه مجلس است، مورد توجه قرار گیرد.  آنچه برای ما ملاک است، آورده اقتصادی روی زمین و در سفره مردم است.


مذاکره‌ای که در معیشت مردم آورده‌ای نداشته باشد برای ما مطلوب نیست


نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس یازدهم خاطرنشان کرد: اگر قرار است مذاکره‌ای شود اما در معیشت مردم آورده‌ای احساس نکنیم، این مذاکره از نظر ما مطلوب نیست.


نجابت با اشاره به جنگ روسیه و اوکراین تصریح کرد: ما مخالف هرگونه جنگ هستیم، اما توجه ناظران را به این نکته جلب می‌کنم که آن کشوری که به غرب اعتماد کرد، حتی نتوانست ۸ روز مقابل یک کشور دیگر دوام بیاورد، اما جوانان ما در جنگ تحمیلی ۸ سال مقابل ۸۰ کشور یک تنه ایستادند و مقاومت کردند.


این نماینده مردم در مجلس یازدهم یادآور شد: تذکری به خودمان در مجلس می‌دهم، این نوع بودجه بستن که امسال تجربه کردیم، نشان داد که اولاً کارآمدی و کارایی لازم را ندارد و اگر قرار باشد دوباره تکرار شود باعث وهن مجلس و وهن دولت و وهن قانون‌نویسی می‌شود و باید آن را اصلاح کرد.


نجابت اظهار کرد: توجه مردم را به این نکته جلب می‌کنم ما به این دولت به این شرط اجازه حذف ارز ترجیحی را در بودجه سال ۱۴۰۱ دادیم که دولت در چارچوب مشخص مجلس عمل کند. قیمت‌ها باید در حد شهریور ۱۴۰۰ باشد تا حذف ارز ترجیحی از نظر مجلس مورد قبول واقع شود.آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *