دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

پاکستان با عوامل فاجعه دردناک تروریستی پیشاور برخورد کند

قم-ایرنا- آیت‌الله سیدموسی شبیری زنجانی از مراجع تقلید با محکومیت حوادث ترویستی اخیر در مسجد شیعیان پاکستان، خواستار برخورد مقامات این کشور با عوامل این فاجعه دردناک و برقراری امنیت شد.


به گزارش شامگاه شنبه دفتر آیت الله شبیری زنجانی، وی در پیامی با محکومیت حادثه تروریستی در مسجد شیعیان در پیشاور پاکستان، آورده است: خبر تاثر برانگیز شهادت و مجروحیت ده ها نفر از نمازگزاران بیگناه در مسجد شیعیان در پیشاور پاکستان، موجب تالم و تاسف فراوان شد. این مصیبت بزرگ را به مردم شریف پاکستان و خانواده های داغدار و مصیبت دیده تسلیت عرض می کنیم.


آیت الله شبیری زنجانی در ادامه این پیام افزوده است :خداوند متعال، روح پاک شهدای این فاجعه را با اولیای الهی محشور و به مجروحان این جنایت هم شفای عاجل عنایت بفرماید. امید است همه مسلمانان با تمسک به سیره و بیانات نورانی اهل بیت(ع) از ایجاد تفرقه و فتنه جلوگیری کنند؛مسوولان کشور پاکستان نیز باید جهت مجازات عوامل این فاجعه دردناک و برقراری امنیت و حمایت از مردم مظلوم و بی پناه در برابر گروه های افراطی و تروریستی، اقدامات لازم را انجام دهند. عزت و سربلندی اسلام عزیز را از خداوند متعال خواستاریم.


درپی حمله یک مهاجم انتحاری در مسجد جامع “امامیه” شهر پیشاور پاکستان هنگام اقامه نماز جمعه دست کم ۵۶ نمازگزار جان خود را از دست دادند.


پلیس پاکستان اعلام کرد: ۱۹۰ نفر در این انفجار انتحاری نیز زخمی شدند که وضعیت تعدادی از آنان وخیم گزارش شده‌ است.


گروهک تروریستی داعش جمعه شب مسؤولیت حمله انتحاری به مساجد شیعیان پیشاور در پاکستان را برعهده گرفت.
 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *