دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

از گزارش آخرین اقدامات جهت ارائه تفریغ در پایان تیرماه تا سامانه

تهران-ایرنا-در جلسه شورای معاونین دیوان محاسبات کشور گزارشی از آخرین اقدامات جهت ارائه تفریغ در پایان تیرماه ارائه شد.


به گزارش ایرنا از دفتر روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور، جلسه شورای معاونین به ریاست مهرداد بذرپاش و با حضور دادستان و سایر مقامات ارشد این سازمان، برگزار شد.


در این جلسه، رئیس کل دیوان محاسبات کشور با تسلیت سالروز شهادت امام موسی کاظم علیه السلام، “عقلانیت” را پررنگ‌ترین کلیدواژه در فرمایشات امام هفتم شیعیان دانست و با ذکر حدیث گهرباری از آن حضرت، حفظ آبروی مومنین را مورد توجه قرار داد.


بذرپاش در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به اقدام تحولی در ارایه گزارش‌های مرتبط با بودجه، ارایه گزارش تفریغ بودجه سال جاری در پایان تیرماه را مورد تاکید قرار داد و این موضوع را به عنوان یکی از مهمترین اولویت‌های کاری دیوان محاسبات در سال ۱۴۰۱ اعلام کرد.


وی با اشاره به لزوم توجه و اجرای کامل قوانین، از دیوان محاسبات به عنوان یکی از دستگاه‌های پیشرو در این زمینه نام برد و در همین رابطه، از توجه به قانون جمعیت در آزمون استخدامی دیوان به عنوان یک مصداق، ذکر نمود.


موضوع مهم دیگری که از سوی رئیس کل دیوان محاسبات کشور به عنوان یک اولویت کاری اعلام شد، “سامانه نظارت الکترونیکی سنا” بود که در این باره، دستورات لازم صادر شد.


لازم به ذکر است این سامانه، در راستای تحقق شعار “دیوان فناورانه مردم پایه” در حال بازطراحی و اجراست و طبق آن، برای تمامی دستگاه‌های اجرایی جهت ارسال صورت وضعیت حساب‌های خود، امکانات لازم فراهم خواهد شد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *