دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

اعتراض ذوالنور به تخلفات آیین نامه ای در اداره مجلس

تهران_ایرنا_نماینده مردم قم در مجلس نسبت به تخلفات آیین نامه ای قالیباف در اداره مجلس اعتراض کرد.


به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، در ادامه جلسه علنی روز دوشنبه (۲اسفند) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی بند مربوط به تعییت تکلیف ارز ترجیحی در بودجه ۱۴۰۱، درپی درخواست های مکرر ذوالنور برای تذکر آیین نامه ای به رئیس مجلس و عدم اجابت وی، ذوالنور مجبور شد برای جلوگیری از نقض مکرر قانون آیین نامه داخلی مجلس توسط رئیس مجلس، بدون بلندگو و با صدای بلند تذکر خود را بیان کند که جمعیتی هم از نمایندگان در تایید و یا آرام کردن وی اجتماع کردند.


ذوالنور خطاب به قالیباف اظهار داشت: ۱)طبق ماده ۱۶ قانون آیین نامه داخلی مجلس سوگند یاد کرده اید که به آیین نامه عمل کنید.


۲) سوگند یاد کرده اید که که بیطرف باشید و سوگیری نکنید.


۳) شما فقط انتظام و اداره جلسه را به عهده دارید و نباید سوگیری و در موافقت و یا مخالفت موضوعات از تریبون خود سوئ استفاده کنید.


نماینده مردم قم در مجلس تصریح کرد: ولی شما نسبت به هر مطلب و یا پیشنهادی با سوء استفاده از تریبون در اختیار، سعی می کنید رأی نمایندگان را در جهت اراده خودتان تحت تاثیر قرار دهید، و بخش زیادی از وقت مجلس را می گیرید در حالیکه صحبت موافق و مخالف حق نمایندگانی است که ثبت نام کرده اند و در نوبت صحبت کردن هستند.


ذوالنور اظهار داشت:  با این استدلال که وقت کم است اجازه طرح پیشنهادات را به نمایندگان نمی دهید ولی خودتان یکسره و یکجانبه صحبت می‌کنید و وقت و حق نمایندگان را ضایع می کنید.


 وی ادامه داد: آقای قالیباف، رییس مجلس در اداره جلسه فقط انتظام، اداره و نقش مبصر را دارد نه نقش یک ژنرال و بقیه نمایندگان سرباز باشند و بله قربان بگویند و پاجفت کنند، در شأن و وظایف نمایندگی همه نمایندگان برابرند، مجلس نماینده و نماینده تر ندارد.


نماینده قم تصریح کرد: چون نظر و اراده و اصرار شما حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی است، دیروز نزدیک به چهار ساعت از وقت مجلس را با غیرعلنی کردن گرفتید. آقای دکتر به شعور نمایندگان احترام بگذارید و اجازه دهید با شنیدن استدلال  نمایندگان موافق و مخالف خودشان تصمیم بگیرند نه با صحبتهای جهت دار، خلاف قانون آیین نامه و القائی جنابعالی.


وی افزود:  به نماینده ای که برای اخطار قانون اساسی و یا تذکر آیین نامه ثبت نام کرده است ، طبق قانون باید اجازه اخطار و تذکر بدهید ولی به قانون عمل نمی‌کنید و نماینده مجبور است برای جلوگیری از نقض قانون فریاد بزند و نظم مجلس مخدوش گردد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *