دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

مشاور وزیر کشور دولت در زمینه عفاف و حجاب به رویکرد واحد رسیده

قم – ایرنا – مشاور وزیر کشور در امور اجتماعی با بیان اینکه در دولت جدید به رویکرد واحدی رسیدیم و همه حساسیت لازم را نسبت به عفاف و حجاب دارند، گفت: هرچند بدنه دستگاه‌ها افراد قبلی هستند اما به خاطر تغییراتی که در سطح بالای مدیران صورت گرفته شاهد اقدامات خوبی هستیم.


به گزارش شامگاه چهارشنبه ایرنا از پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه(س)، مهدی رضاییان به همراه جمعی از اعضای ستاد عفاف و حجاب کشور با آیت الله سیدمحمد سعیدی در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت دیدار کردند.


رضاییان با بیان اینکه در دولت جدید به رویکرد واحدی رسیدیم و همه حساسیت لازم را نسبت به عفاف و حجاب دارند، گفت: به خاطر تغییراتی که در سطح بالای مدیران انجام شده است اقدامات خوبی را در زمینه عفاف و حجاب شاهد هستیم.


وی با بیان اینکه چهار جلسه را در سطح ملی با موضوع عفاف و حجاب برگزار کرده ایم، افزود: وظایفی که دستگاه ها دارند با دقت بالایی تعیین شده و بازرسی از وزارت خانه ها و استانداری ها به آنها ابلاغ شده و از ۱۵ بهمن این بازرسی ها انجام می شود.


مشاور وزیر کشور در امور اجتماعی با بیان اینکه این بازرسی‌ها می تواند پایه اقدامات بعدی باشد، گفت: دستگاه ها و ادارات دو وظیفه دارند که اول مأموریت سازمانی هر دستگاه و در کنار آن مسئولیت نظارتی هم نسبت به مجموعه هایی که با مجوز آنها کار می کنند دارند و ضعف اصلی کار ما اینجا است .


وی با بیان اینکه بسیاری از موارد خلاف عفت عمومی قابل پیگیری و نظارت است، گفت: وقتی در یک فروشگاه خود فروشنده حجاب خوبی ندارد این قابل پیگیری و نظارت است.


رضائیان ادامه داد: یک بحث هم فضای مجازی است که بیشتر نگاه ها به پلیس و دستگاه قضایی است در حالی که فضای مجازی مربوط به همه دستگاه هاست و هر دستگاه باید نسبت به مأموریت خود نظارت داشته باشد.


در ادامه اصغر عبداللهی معاون حقوقی و امور مجلس شورای انقلاب فرهنگی با اشاره به ظرفیت های ویژه معنوی و فرهنگی استان قم گفت: سرمایه گذاری دشمن برای تغییر سبک زندگی روی شهرهای مذهبی مشهد، قم و کاشان بسیار بیشتر از شهرهای دیگر است.


وی با بیان اینکه قم قبل از انقلاب مورد غضب رژیم طاغوت بوده و بعد از انقلاب هم به دلیل نجابتش محروم مانده است، گفت: به همان اندازه که دشمن به قم طمع دارد باید در استان ظرفیت ایجاد شود و حاکمیت باید به قم توجه ویژه کند.


عبداللهی با بیان اینکه سرانه فرهنگی قم مثل یک شهر معمولی است در حالی که  ما باید به عنوان مرکزیت جهان اسلام به قم نگاه کنیم و حمایت ملی از قم بشود، گفت: باید یک چهارم سرانه توسعه مکان های زیارتی به قم اختصاص پیدا کند و زیرساخت های زیارتی در قم ایجاد شود.


مردم در امر عفاف و حجاب می توانند بهترین ناظر باشند


آیت الله سیدمحمد سعیدی امام جمعه قم نیز با بیان اینکه مردم در امر عفاف و حجاب می توانند بهترین ناظر باشند، گفت: نباید ذوق مردم را در امر به معروف و نهی از منکر بسوزانیم و به آنها بگوییم به شما مربوط نیست زیرا مردم بهترین ناظر هستند به شرطی که برخی با تبلیغات و عملکرد خود کار مردم و مسئولان را خنثی نکنند.


وی اظهار کرد: این یک قاعده و ضابطه قرآنی است که اگر بخواهیم تغییری در جامعه ایجاد شود بنا نیست خدا تغییر را ایجاد کند بلکه خود مردم باید بخواهند و علاوه بر اراده عمل هم پشتوانه اش باشد؛ نسبت به بدنه دولت هم کار اول توضیح و توجیه است و باید اهداف و مأموریت ها را به آنها تفهیم کرد زیرا بسیاری از افراد که در ادارات کار می کنند تابع هستند و نگاه می کنند که مدیر یا رئیس چه می گوید و از آنها چه می خواهد و به همان شکل عمل می کنند.


نماینده ولی فقیه در استان قم با اشاره به این که با اکثریت نیروها با زبان توضیح و توجیه می شود کار کرد، گفت: ما دو رسالت داریم که یکی کار خوب کردن است و دیگری احیای نیروها است تا خوب و در جهت مثبت کار کنند.


وی ادامه داد: فقط تعداد کمی از افراد هستند که شرارت دارند و نمی خواهند که اطاعت کنند که با این افراد باید مثل خود آنها برخورد کنیم و نمی‌شود که با همه انعطاف و ترحم داشته باشیم.


سعیدی با اشاره به این فرمان رهبر معظم انقلاب که کالای قاچاق را باید نابود کرد و از بین برد، افزود: برخی افراد در برابر فرمان مقام معظم رهبری دلسوزی از خود نشان می دهند.


وی فضای مجازی را یک فضای بی در و دروازه دانست که خیلی از کشورها موانعی برای آن ایجاد می کنند تا هر چیزی در این فضا منتشر نشود، افزود: در صدر اسلام هم یکی از عللی که تبلیغات و فرمایشات پیامبر(ص) را خنثی می کرد کارهایی بود که ابولهب انجام می داد که از نزدیکان پیامبر بود و بر علیه ایشان تبلیغات و شلوغ کاری می کرد تا پیامبر(ص) نتوانند حرف بزنند و مردم حرف پیامبر(ص) را گوش ندهند.


سعیدی با بیان اینکه مردم در امر عفاف و حجاب می توانند بهترین ناظر باشند، گفت: نباید ذوق مردم را در امر به معروف و نهی از منکر بسوزانیم و به آنها بگوییم به شما مربوط نیست زیرا مردم بهترین ناظر هستند به شرطی که برخی با تبلیغات و عملکرد خود کار مردم و مسوولان را خنثی نکنند.


تولیت حرم مطهر بانوی کرامت با بیان اینکه تبلیغات ما در جامعه نباید با حرف آمران به معروف و ناهیان از منکر تضاد داشته باشد، افزود: از کارهای هیجانی هم باید پرهیز کنیم و این طور نباشد که در یک خیابان و یک شهر قوانین را اجرا کنیم و مابقی شهرها را رها کنیم.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *