دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

این بازیگرهای ایرانی به مجری های تلویزیونی موفق تبدیل شدند

این که یک بازیگر به مجری‌ای توانمند و جذاب تبدیل شود، دستاورد بزرگی به نظر می‌رسد. بسیاری از بازیگران در سال‌های اخیر تلاش کرده‌اند تا تجربه مجری‌گری را تجربه کنند اما بیشتر آن‌ها ناموفق بوده‌اند. با این حال نمونه‌های موفقی هم وجود دارند که به لطف اجرا شهرت بیشتری دارند.


شباهت‌های جالبی میان بازیگری و اجرای یک برنامه تلویزیونی وجود دارد. در هر دو مهارت، دیالوگ‌ها و نحوه اجرا بسیار مهم هستند. اما مسائل مهم‌تر دیگری هم وجود دارد که شاید مهم‌ترین آن‌ها فن بیان باشد. شاید به همین دلیل است که بسیاری از بازیگران تصور می‌کنند با توجه به سابقه خوبی که دارند، می‌توانند به بازیگران توانمندی تبدیل شوند. اما این تصور همیشه هم درست نیست و در بسیاری از موارد، بازیگرانی که تصور می‌کنند به مجری‌هایی شناخته‌شده و توانمند تبدیل شوند در نهایت با اجراهایی ضعیف و غیرقابل اتکا فراموش می‌شوند.


با این حال نمونه‌های موفقی هم وجود دارند؛ بازیگرانی شناخته‌شده که موفق شدند در عرصه اجرا هم موفق باشند و حتی اجرا را به عنوان حرفه اصلی خود انتخاب کنند. در ادامه به معرفی بازیگرانی می‌پردازیم که در ایران به مجری‌های تلویزیونی موفقی تبدیل شدند.


سروش صحت در «کتاب‌باز»


این بازیگرهای ایرانی به مجری‌های تلویزیونی موفق تبدیل شدند


سروش صحت یکی از فعال‌ترین نام‌های تلویزیون در سال‌های اخیر لقب می‌گیرد. او که برای مدت‌ها با نویسندگی، کارگردانی و تهیه‌کنندگی عناوین به‌یادماندنی تلویزیون به یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های صدا و سیما تبدیل شده بود حالا مدتی‌ست که تمرکزش را روی اجرای یک برنامه جذاب و پویا قرار داده است. برنامه «کتاب‌باز» محصولی از شبکه نسیم صدا و سیما است که نخستین بار در سال ۱۳۹۵ روی آنتن رفت. این برنامه که با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی تولید می‌شود خیلی سریع مورد توجه علاقه‌مندان قرار گرفت و به نظر می‌رسد حالا به یک عنوان محبوب و دوست‌داشتنی تبدیل شده است.


تا امروز پنج فصل از برنامه «کتاب‌باز» ساخته شده و سروش صحت تایید کرده که فصل ششم این برنامه هم به زودی روی آنتن می‌رود. «کتاب‌باز» که در ابتدا تنها به معرفی کتاب‌ها می‌پرداخت و از نویسندگان و اهالی کتاب دعوت می‌کرد تا درباره عناوین ارزشمند بازار نشر صحبت کنند حالا به برنامه‌های چندجانبه تبدیل شده که بخش‌های گوناگونی دارد. بسیاری از شخصیت‌های فرهنگی و هنری در پنج فصل «کتاب‌باز» مهمان سروش صحت بوده‌اند و همین نکته جذابیت این برنامه را بیشتر از قبل می‌کند.


اجرای آرام و ساده سروش صحت هم این برنامه را ارزشمندتر می‌کند. اگرچه «کتاب‌باز» برنامه‌ای نیست که همه اقشار جامعه را به خود علاقه‌مند کند اما به نظر می‌رسد سروش صحت در اجرای این برنامه موفق ظاهر شده و یکی از موفق‌ترین بازیگرانی است که توانسته در عرصه اجرا هم تاثیرگذار باشد. با این حال «کتاب‌باز» ایراداتی هم دارد. فرم تکراری برنامه پس از پنج فصل گروهی از تماشاگران را خسته کرده و گاهی هم اشتباهاتی توسط مهمانان برنامه رخ می‌دهد که تقریبا غیرقابل جبران به نظر می‌رسد. اما این نقاط ضعف هم باعث نمی‌شود که «کتاب‌باز» برنامه خوبی نباشد.


رامبد جوان در «خندوانه»


این بازیگرهای ایرانی به مجری‌های تلویزیونی موفق تبدیل شدند


رامبد جوان یکی از نخستین بازیگرانی بود که در دهه ۱۳۹۰ تصمیم گرفت شانس خودش را برای حضور در مقام مجری تلویزیونی امتحان کند. جوان که با برنامه «خندوانه» به شبکه تازه‌تاسیس نسیم آمده بود به مرور زمان توانست به یکی از مجری‌های توانمند تلویزیون تبدیل شود. نخستین فصل برنامه تلویزیون جوان در سال ۱۳۹۳ روی آنتن رفت و موفق شد یکی از برنامه‌های محبوب تلویزیون لقب بگیرد. اما با آغاز فصل دوم که در سال ۱۳۹۴ از راه رسید، محبوبیت این برنامه بیشتر شد. چراکه با حضور جناب‌خان و بخش «خنداننده‌ شو» این برنامه محبوبیت بیشتری پیدا کرد.


«خندوانه» یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های تلویزیون در سال‌های اخیر بوده که به لطف اجرای متفاوت و جذاب رامبد جوان ارزش بیشتری پیدا کرده است. فصل‌های ابتدایی این برنامه بیشتر مورد توجه تماشاگران قرار می‌گرفت اما همین که این برنامه تولیدش را تا به امروز ادامه داده به خوبی نشان می‌دهد که رامبد جوان و همکارانش در تولید برنامه «خندوانه» موفق ظاهر شده‌اند. دقیقا به همین دلیل است که بسیاری تصور می‌کنند رامبد جوان امروز بیشتر از آن که یک بازیگر یا کارگردان باشد، یک مجری موفق و کاربلد است.


البته سابقه اجرای جوان به «خندوانه» محدود نمی‌شود. او مدتی پیش از آغاز تولید این برنامه با برنامه «گپ» هم تجربه اجرا در برابر دوربین را به دست آورده بود و به همین دلیل حضور در برنامه «خندوانه» برای او تجربه سختی به نظر نمی‌رسید. ریتم متفاوت و توانایی‌های جوان در مدیریت برنامه تلویزیونی او را به یکی از بهترین بازیگرانی تبدیل می‌کند که توانسته‌اند به مجری‌هایی توانمند تبدیل شوند. رفتار شوخ و مهربان او مهمانان برنامه که اکثرا شخصیت‌هایی شناخته‌شده و تاثیرگذار بودند را هم تحت تاثیر قرار می‌داد. رامبد جوان که در گذشته به دلیل کارگردانی و بازیگری شناخته می‌شد امروز یک مجری موفق لقب می‌گیرد که قرار است به زودی با فصل جدید «خندوانه» به تلویزیون بازگردد.


مهران مدیری در «دورهمی»


این بازیگرهای ایرانی به مجری‌های تلویزیونی موفق تبدیل شدند


مهران مدیری که سال‌ها به لطف هنرنمایی در سریال‌هایی مانند «شب‌های برره» و «مرد هزارچهره» به یکی از محبوب‌ترین بازیگران و کارگردان‌های تلویزیون تبدیل شده بود امروزه به عنوان یک مجری موفق شناخته می‌شود. او به لطف «دورهمی» حالا یک مجری توانمند و کاربلد است که یکی از بهترین برنامه‌های تلویزیون در چند سال اخیر را اجرا می‌کند. او در این برنامه به خوبی ثابت کرد که می‌تواند با مهمان‌های برنامه‌ای که اجرای آن را برعهده گرفته به بهترین شکل ممکن رفتار کند و یک برنامه تلویزیونی جذاب و هیجان‌انگیز را اجرا کرده و عنوانی جذاب را به یادگار بگذارد.


اگرچه فصل جدید برنامه «دورهمی» بیشتر شبیه به مسابقات تلویزیونی شده و چهار فصل قبلی این برنامه جذابیت‌های قابل توجهی داشتند. در فصل نخست آن، بخش‌های کمدی تئاترگونه‌ای وجود داشت که برای تماشاگر جذاب بود و در فصل‌های بعدی هم مهمانان جذابی حضور پیدا کردند که اعتبار برنامه «دورهمی» را بیشتر از قبل کردند. در فصل‌های ابتدایی این برنامه نام‌های شناخته‌شده‌ای مانند سیامک انصاری، الیکا عبدالرزاقی و رامین ناصرنصیر به عنوان بازیگران حضور داشتند که در نهایت با آغاز فصل چهارم همه از پروژه کنار گذاشته شدند. سروش جمشیدی به لطف هنرنمایی در فصل‌های ابتدایی «دورهمی» شهرت بسیاری پیدا کرد.


محمدرضا گلزار در «برنده‌باش»


این بازیگرهای ایرانی به مجری‌های تلویزیونی موفق تبدیل شدند


حضور سوپراستار سینمای ایران در تلویزیون خبری عجیب و باورنکردنی بود اما در نهایت محمدرضا گلزار که رابطه خوبی با صدا و سیما نداشت با برنامه «برنده‌باش» به تلویزیون آمد. بسیاری تصور می‌کردند حضور گلزار در تلویزیون در حقیقت قمار صدا و سیما روی یکی از شناخته‌شده‌ترین بازیگران ایران است و هواداران بی‌شمار او می‌توانند یکی از پربیننده‌ترین و محبوب‌ترین برنامه‌های تلویزیون را رقم بزنند. همین اتفاق هم رخ داد و برنامه متفاوت و جذاب محمدرضا گلزار که هیجان بسیاری هم داشت به یکی از برنامه‌های پربیننده تلویزیون تبدیل شد اما «برنده‌باش» سرنوشت جالبی نداشت.


نه‌تنها برنامه «برنده‌باش» چندان مورد توجه قرار نگرفت بلکه اجرای محمدرضا گلزار هم چندان جالب نبود. اگرچه برنامه «برنده‌باش» جذاب به نظر می‌رسید اما اجرای ضعیف گلزار که یادآور هنرنمایی‌های تکراری او در فیلم‌های گوناگون بود هم چندان مورد توجه قرار نگرفت. در نهایت این برنامه به دلایلی لغو شد. با این حال گلزار از مدتی پیش با برنامه «هفت‌خان» به شبکه نمایش خانگی آمده که این برنامه هم چندان موفق ظاهر نشد. به نظر می‌رسد محمدرضا گلزار را باید در گروه شکست‌خورده‌ترین مجری‌هایی دانست که از جهان سینما وارد تلویزیون شده‌اند اما از آن‌جایی که سوپراستار سینمای ایران بوده پس شاید حضور او در این لیست اندکی امیدوارکننده باشد.


بیست و چند دقیقه کمدی، شخصیت‌هایی محدود به انگشت‌های دست و خاطراتی به ابعاد کهکشان!


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *