دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

آمارهای محرمی از زبان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

اسماعیلی با اشاره به اینکه ۸۱ درصد مردم ایران در ایام محرم سیاه ‌پوش بوده و بالای ۶۰ درصد در هیات‌ها شرکت می‌کنند، گفت: ۵۴ درصد مردم در ایام اول ماه محرم نذری دارند، اینها را دشمنان بشنوند این واقعیت جامعه ایرانی است. مردم ما با تمام تفاوت‌ها و سلایق زیر پرچم اباعبدالله حسین (ع) هستند، اینجا خیمه وحدت و همان پرچم انسجام و حرکت رو به جلوی مردم ایران است.


به گزارش ایسنا، محمدمهدی اسماعیلی – وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی – بعداظهر امروز دوشنبه (۱۶مردادماه) در اختتامیه دومین مهرواره هوای نو که در تالار وحدت برگزار شد با بیان اینکه نهضت بزرگ امام راحل بیش از ۶۰ سال از عمر باعظمتش می‌گذرد، اظهار کرد: انقلاب اسلامی کاملا در زیست بوم حسینی، عاشورایی و کربلایی به وجود آمده و رشد و بالندگی پیدا کرده است و امروز در حال نور افشانی است. 


وی ادامه داد: انقلاب اسلامی ما یک انقلاب فاطمی الحدوث است، این نهضت بزرگ شناسنامه بالای ۶۰ ساله دارد و حسینی البقا است و در عاشورا و تاسوعا به پیروزی رسیده است. عاشورای ۱۳۴۲ منشا بزرگ قیام ۱۵ خرداد و سپس عاشورا و تاسوعا ۵۷ باعث شد تا رژیم طاغوت از بین برود.


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: ‌رهبر معظم انقلاب اسلامی ‌پس از سرنگونی رژیم صدام این انقلاب را برای به صحنه آوردن تمام عنصرها به جبهه مقاومت تبدیل کردند، این جریان یک شبکه مردمی است که نام آن هیات حسینی است که سابقه هزار و اندی ساله دارد، نهضت بزرگ امام در یک وضعیت خفقان همه‌جانبه رشد کرد. 


اسماعیلی بیان کرد: این نرم افزاری که انقلاب اسلامی از آن استفاده کرد و امام راحل به قدرت ماورایی آن واقف بود با خوانش مجدد از کربلا و عاشورا و همچنین اربعین با استفاده از شبکه هیات به صورت مویرگی در تمام کشور حضور و حرکت کرد .


وی افزود: چطور پیام امام به دورترین نقاط کشور رسید یک شبکه بزرگ و مومنانه همه نرم‌افزارهای در اختیار دشمن را از کار انداخت و این نرم افزار هیات‌ها بود و انقلاب اسلامی متکی به این هیات‌های حیاتبخش است. 


عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: قدرت شبکه‌سازی مردم در این هیات‌ها وجود دارد، در زمان روزهای سخت جنگ تحمیلی از کجا بچه‌ها وارد جبهه می‌شدند، شبهای فراموش نشدنی کربلای پنج را آفریدند و این برای هیات‌ها است. 


اسماعیلی بیان کرد: امروز انقلاب اسلامی مجهز به این قدرت لایزال است، در این جنگ ترکیبی اراده جوان‌های ما را نشانه گرفته و برای اینکه آنها را مایوس کنند از گذشته پشیمان و از آینده ناامید می‌کنند اما راهبرد ما افتخار به گذشته و امید به آینده است.


وی تصریح کرد: دشمن برای محرم امسال هم مایوس و با بی‌خردی محرم و عاشورا را محل زور آزمایی خود قرار دادند. مردم از تمام داشته و نداشته خود برای امام حسین(ع) مایه گذاشتند، امروز به برکت انقلاب و ولایت فقیه جامعه ما رو به جلو در حرکت است، ۸۱ درصد مردم ایران سیاه ‌پوش هستند و بالای ۶۰ درصد در هیات‌ها شرکت می‌کنند.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز

بیشتر بخوانیم بورس خرید نهال کجاست؟ نکات خرید نهال چیست؟
بیشتر بخوانیم راهنمای خرید نهال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *