دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

سامان دهی مشاوران املاک یکی از مطالبات شورای عالی مسکن است

ایسنا/آذربایجان شرقی استاندار آذربایجان‌ شرقی با اشاره به وضعیت نابسامان فعالیت مشاوران املاک و ایجاد هرج ومرج در بخش مسکن، خواستار برخورد جدی تعزیرات با صنوف و واحدهای متخلف در این بخش شد و گفت: سامان‌دهی مشاوران املاک یکی از مطالبات شورای عالی مسکن است.


عابدین خرّم، سه‌شنبه، ۱۰مردادماه، در جلسه شورای مسکن استان، گفت: انتظار داریم از اختیارات شورای مسکن برای پیشبرد اهداف در سطح استان به خوبی استفاده و نتیجه جلسات منجر به پیشرفت پروژه‌ها در استان شود.


وی تصریح کرد: متقاضیان مسکن در قالب طرح جوانی جمعیت باید در اولویت تامین زمین و نهضت ملی مسکن قرار گیرند.


وی با اشاره به مشکلات عدیده شهر جدید سهند نسبت به اهتمام جدی و برگزاری جلسات خاص برای حل مشکلات این شهر درخصوص نهضت ملی مسکن تاکید کرد.


وی افزود: راه و شهرسازی با همکاری فرمانداری‌ها جلسات شورای مسکن را هر ۱۵ روز یک بار برگزار کرده و نسبت به حل معضل مسکن شهرستان‌ها به صورت جدی و قاطع متناسب با شرایط هر شهرستان اقدام کند و در صورت حل نشدن مشکلات به شورای مسکن استان گزارش کند.


خرّم ادامه‌ داد: از ظرفیت بخش خصوصی و تعاونی‌های مسکن نیز برای پیشبرد این اهداف باید بهره‌برداری شود، به شرطی که تعاونی‌های ادارات به صورت قانونی و در راستای خانه دار کردن قشر کارمند اقدام کنند نه به عنوان محلی برای تجارت و سود بیشتر اعضا.


وی با اشاره به تجربه ناموفق ساخت مسکن در گذشته، گفت: مردم برای واریز آورده خود به این بخش با شک و تردید برخورد می‌کنند که انتظار داریم با برنامه‌ریزی هدفمند اعتماد مردم نسبت به طرح‌های مسکن جلب شود.


استاندار آذربایجان ‌شرقی گفت: دستگاه‌های مرتبط باید جلسات ویژه با بخش خصوصی و نهادهای توانمند برای ساخت مسکن برگزار کرده و از ظرفیت شهرداری‌ها نیز نباید غافل ماند و در بافت فرسوده شهرها نیز شهرداری‌ها می‌توانند بهتر به این فرایند کمک کنند.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز

بیشتر بخوانیم بورس خرید نهال کجاست؟ نکات خرید نهال چیست؟
بیشتر بخوانیم راهنمای خرید نهال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *