دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

اساتید بسیجی در تراز شهید چمران حرکت کنند

ایسنا/آذربایجان شرقی رئیس سازمان بسیج اساتید دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی آذربایجان‌شرقی با تاکید بر این‌که شهید چمران الگوی اساتید و به ویژه اساتید بسیجی است، بیان کرد: اساتید برای تحقق منویات امامین انقلاب باید در تراز شهید چمران حرکت کنند و این انتظاری است که رهبر معظم انقلاب از دانشگاهیان دارند.


دکتر رضا محمدی، چهارشنبه، ۳۱ خردادماه،  در مراسم روز بسیج اساتید در تالار وحدت دانشگاه تبریز، با اشاره به برگزاری همایش ملی روز بسیج اساتید به صورت زنده با حضور ۳۰ هزار نفر از اساتید بسیجی کشور، اظهار کرد: این مراسم، همایشی برای نمایش اتحاد و اقتدار نیروهای ارزشی و بسیجی در دانشگاه‌هاست. 


محمدی، با تاکید بر این‌که شهید چمران در عرصه‌های مختلف علمی، سیاسی و مبارزاتی نقش آفرینی کرده و تلفیقی از علم و ایمان، عشق و عقل و سنت و تجدد بود، خاطرنشان کرد: شهید چمران در جنبه‌های مختلف حرف برای گفتن داشته و زندگی بسیار اثرگذاری داشت. 


رئیس سازمان بسیج اساتید دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی آذربایجان‌شرقی، با اشاره به فرمایشات امام خمینی(ره) در رابطه با شهادت دکتر چمران ، افزود: تلاش خواهیم کرد منویات امامین انقلاب را در دانشگاه‌ها و در میان اساتید بسیجی که مجاهدان عرصه‌های علم و فناوری هستند، محقق کنیم. 


وی با اشاره به اهم فعالیت‌های بسیج اساتید در دانشگاه‌ها، گفت: از جهاد تبیین گرفته تا تبدیل علم به فناوری، حرکت در مرزهای دانش تا تحقق بیانیه گام دوم و شبکه سازی نخبگانی در دانشگاه‌ها فعالیت‌های خود را پیگیری می‌کنیم.


تبیین مکتب اسلام وظیفه اساتید بسیجی است


فرمانده بسیج اقشار سپاه عاشورا نیز در این مراسم با تاکید بر این‌که شهید چمران استاد تراز انقلاب با موفقیت‌های خود در میدان علم و عمل و در جهاد علمی و میدانی الگوی استاد بسیجی در جهان اسلام است، افزود: شهید چمران، نقطه نمونه‌ تلاقی تعهد و تخصص، تدین و مجاهدت در مسیر آرمان‌های اسلام و انقلاب بوده و اساس انقلاب اسلامی نیز تعهد، تدین و مجاهدت است.


سرهنگ پاسدار حسن صفدری، با اشاره به این‌که رسالت استاد بسیجی هدایت دانشگاه بر مبنای جهاد و ایمان و ساختن مسیری برای جهاد و جهادتبیین است، اضافه کرد: جهادتبیین در منظر رهبر انقلاب یعنی تولید علم نافع، نوآوری در ماهیت دانش، آموزش همراه با اخلاق و تربیت نفسانی، فراگیری فازهای علمی، اجتهاد و تولید علم، اسلامی کردن دانشگاه و حرکت به سمت تمدن نوین اسلامی.


وی با اشاره به این‌که تبیین مکتب اسلام وظیفه اساتید بسیجی است، گفت: شهید چمران الگوی استاد بسیجی بوده و اتاق و کلاس یک استاد بسیجی، سنگر علم به همراه ایمان، تولیدکننده تعهد به علاوه تخصص و پرورش‌دهنده‌ی دانشجوی مجاهد است.


صفدری با بیان این‌که کلاس درسی که حاصل خون ۲۳۰ هزار شهید است، باید پرورش دهنده‌ی انسان‌های مجاهد، بصیر و اهل صبر باشد، یادآور شد: وظیفه و تکلیف دانشگاهیان این است که مجاهدانه تلاش کنند و اجازه ندهند ارزش‌ها نابود شود.


وی، ولایت را محور وحدت عنوان کرده و گفت: دانشگاه باید مرکز تولید شخصیت‌های والایی چون شهید سلیمانی‌ها و شهید چمران‌ها باشد که اگر با احساس تکلیف، عمل انقلابی، الگوگیری از شهدا و اطاعت از رهبر معظم انقلاب در این رابطه حرکت کنیم، پیروزی و موفقیت قطعی است.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *