دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

وزیر کشور گروه های سیاسی مرزبندی خود را با جریان فتنه مشخص کنند

لیلا اسماعیل نژادبرچسب‌هاتهران – ایرنا – وزیر کشور با محکوم کردن بیانیه سرکرده فتنه و تأکید بر شناخت دقیق دشمنان در گام دوم انقلاب اسلامی گفت: باید عبرت بگیریم و از فتنه‌گران برائت جوییم و مرز بندی‌مان را شفاف و صریح با جریان فتنه و نفاق مشخص کنیم.


به گزارش حوزه دولت ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، احمد وحیدی در نشست شورای معاونان وزارت کشور، ماندگاری و توفیقات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در برهه‌های مختلف تاریخی را مرهون مردمی بودن آن دانست و گفت: همواره حضور هوشمندانه و معنادار مردم در صحنه‌ها و بزنگاه‌های حساس، نقشه‌های شوم و شیطانی دشمنان و معاندان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را نقش بر آب کرده است.


وزیر کشور با اشاره به بیانیه اخیر یکی از سرکردگان فتنه گفت: حادثه ۸۸ از آن دست حوادثی است که باطن و نیات نادرست برخی خواص بی بصیرت را بر همگان آشکار کرد.


رئیس شورای امنیت کشور با یادآوری اینکه دشمنان در تلاش برای ضربه زدن به امنیت کشور به بهانه اتفاقات ۸۸ بودند، اظهار داشت: در همان زمان، حضور و میدان‌داری مردم باعث شد که جریان فتنه و سرکردگان آنها شکست مفتضحانه بخورد، در حالی‌که سران کاخ سفید در پی حمایت از آشوب‌طلبی بودند.


وحیدی خاطر نشان کرد: در تحلیل بیانیه اخیر سرکرده فتنه باید به واقعیت‌های اصلی تحولات منطقه‌ای، شکست سیاست‌های دشمن و وضعیت با ثبات و امیدبخش سیاست داخلی توجه کرد و اینکه فتنه‌گران با مشاهده حضور یک دولت کاملا انقلابی با پشتوانه مردمی، در تلاش برای حاشیه سازی و فتنه‌افروزی هستند.


وی ادامه داد: چگونه یک فرد حاضر می‌شود شرافت‌ها و شکوه بزرگی که در این مملکت خلق شده است بی دلیل و از روی کینه و دشمنی زیر سوال ببرد؟


رئیس شورای امنیت کشور با بیان اینکه داعش ساخته و پرداخته استکبار جهانی است و سیاستمداران آمریکایی و رئیس جمهوری سابق این کشور، بارها به این مساله اعتراف کرده‌اند، گفت: با این حال، در این بیانیه شاهد تبرئه داعشی‌ها و صهیونیست‌های جنایتکار هستیم که سعی دارد جنایت‌های این گروه را به نوعی به سیاست منطقه‌ای کشورمان ارتباط دهد و به ساحت کسانی که عزت‌آفرین بوده‌اند و موجبات اقتدار، امنیت و آرامش کشور را فراهم آورده‌اند، متعرض شود.


وحیدی تأکید کرد: امروز به اذعان همه تحلیل‌گران برجسته منطقه‌ای، جریان مقاومت سهم اساسی و تعیین کننده در نابودی تکفیری‌های داعش ایفا کرد و برای همین بود که وقتی حاج قاسم سید الشهدای مقاومت و ستون امنیت منطقه به دست پلید آمریکای جنایتکار و ارباب تروریست‌های تکفیری به درجه رفیع شهادت نائل آمد، آحاد ملت بزرگ ایران و بسیاری از ملت‌های دیگر در اقصی نقاط جهان با هر آیین و نژادی به سوگ نشستند.


وی با بیان اینکه همه ما مدیون خون پاک شهدای مدافع حرم هستیم، گفت: امروز ملت‌های آزاده از شهدای مدافع محرم به نیکی و افتخار یاد می‌کنند، گفت: شهدا «عند ربهم یرزقون» ‌اند و شهدای مدافع حرم که شهید همدانی عزیز از جمله آنهاست از عزیزترین شهدا هستند.


وزیر کشور تصریح کرد: بیان این موضوع از سوی یکی از سرکردگان جریان فتنه که شهادت شهید همدانی را مرگ در غربت به پای استبداد و حضورش را باعث تثبیت پایه‌های رژیم کودک کش خوانده است، نتیجه سقوط اخلاقی، روحی و فکری این فرد است.


وحیدی گفت: حضور بیش از ۲۰ میلیون نفری از همه گروه ‌ها و سلایق سیاسی در مراسم تشییع شهید سلیمانی به عنوان فرمانده محور مقاومت و دفاع از حرم اهل بیت(ع)، نشان از ارادت واقعی ملت بزرگ ایران به مدافعان حرم است، در حالیکه برخی خواص بی بصیرت تلاش کردند که این واقعیت را مخدوش سازند.


وی با تقبیح و مردود دانستن ادعای این بیانیه درباره قومی-قبیله‌ای بودن جنگ یمن، اظهار کرد: در این کشور جنگی از سوی عربستان سعودی با حمایت آمریکا و حضور صهیونیست آغاز شده و ملت یمن در مجاهدت برای دفاع از استقلال خود هستند. چطور ممکن است از این جنایت، به جنگی قومی- قبیله‌ای یاد شود؟


وزیر کشور سیاست‌های سلطه‌جویانه و مداخله‌گرایانه آمریکا را علت راه‌اندازی دو جنگ خانمانسوز در سوریه و یمن دانست و گفت: تنها در جنگ یمن بیش از ۱۱۲ هزار نفر که بیشترشان زنان و کودکان هستند، با استفاده از انواع سلاح های آمریکایی کشته شدند.


وی با تشریح جایگاه شهید همدانی و اقداماتش برای مهار فتنه ۸۸ اذعان کرد: به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی، فتنه و آن اتفاقات را در عاشورا فتنه‌گران ایجاد کردند؛ شهید همدانی عزیز در پاسداری از مردم، ارزش‌ها و عاشورا، صحنه را مدیریت کرد.


وزیر کشور یادآور شد: حب قدرت و دنیاطلبی سرکردگان فتنه در سال ۸۸، هزینه زیادی را به ملت و نظام جمهوری اسلامی تحمیل کرد.


وحیدی ادامه داد: امروز کیست که شهید همدانی را نشناسد و به بزرگی و عظمت کارش پی نبرد و نداند شهادتش در دفاع از حرم، ثمره سال ها مجاهدت در راه اسلام و انقلاب بود.


وی افزود: باید قدردان رهبر عزیزمان باشیم که همواره انقلاب اسلامی را از دل فتنه‌ها و دسیسه‌های دشمنان به بهترین نحو عبور داده‌اند.


وزیر کشور شناخت دقیق دشمنان را در گام دوم انقلاب اسلامی ضروری دانست و گفت: گاهی شرایطی ایجاد می شود که خداوند باطن افراد را برملا می‌سازد.  باید عبرت بگیریم و از فتنه‌گران برائت جوییم و مرز بندی‌مان را به صورت شفاف و صریح با جریان فتنه و نفاق مشخص کنیم.


رئیس شورای امنیت کشور با محکوم کردن بیانیه سرکرده فتنه گفت: ارزش و جایگاه شهدای مدافعان حرم والا و ستودنی است و مردم عزیز ایران اسلامی قدردان خون پاک شهدای مدافعان حرم و امنیت و دفاع از کشور هستند. لازم است از خانواده این شهدای گرانقدر به دلیل اسائه ادبی که شده است، پوزش خواسته شود و از خدای متعال مسالت کنیم ما را در مسیر شهدای عزیز و پاسداری از ارزش های والای انقلاب اسلامی و پیروی از ولایت، ثابت قدم نگه دارد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *