دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

امام جمعه ارومیه مدعیان حقوق بشر مقابل کشتارهای بی رحمانه در

ارومیه – ایرنا- نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: مدعیان حقوق بشر در برابر کشتارهای بی رحمانه عربستان سکوت اختیار کرده و لال شده اند که نشان می دهد دل آنان به انسان نمی سوزد.


حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی در خطبه های نماز جمعه این هفته ارومیه با اشاره به اعدام ۸۱ نفر انسان بی گناه توسط رژیم آل سعود افزود: در طول ۵۰ سال اخیر این مساله بی سابقه بوده است و جای تاسف دارد که مدعیان حقوق بشر صدایشان در نمی آید و آمریکا و اذنانبشان لال شده اند و سازمان ملل سکوت اختیار کرده است.


وی ادامه داد: چگونه در موارد دیگر جایی که به نفعشان است صدایشان در می آید ولی در مورد کشتار جمعی رژیم عربستان سکوت کرده اند در حالیکه اعدام دسته جمعی و سر بریدن انسان های بی گناه جنایت جنگی است.


نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی اضافه کرد: چگونه  یک نفر در سازمان ملل در برابر جنایات روی داده در یمن و بحرین صدایش در نمی آید و این جنایات را محکوم نمی کند.


وی افزود: مدعیان حقوق بشر نه تنها این جنایات را محکوم نمی کنند بلکه مهر تایید براین جنایت ها می زنند.


حجت الاسلام والمسلمین قریشی رژیم عربستان را مادر تروریست ها عنوان کرد و گفت: تروریست ها از اینجا آب می خورند.


وی به آزادی نازنین زاغری جاسوس انگلیسی اشاره کرد و گفت: نیروهای امنیتی چندین سال این جاسوس را زندانی کرده و به دنبال آن ۵۰ نفر از جاسوسان دیگر را دستگیر کرده و تخلیه اطلاعاتی کردند.


امام جمعه ارومیه به حمله موشک های بالستیک توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به پایگاه موساد در ساعت شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد و افزود: این حمله ، اقتدار نیروهای مسلح ایران را به رخ دشمنان کشید و نشان داد ایران کشوری قدرتمند است و همچنین ثابت کرد به فرموده مقام معظم رهبری زمان بزن و در رو گذشته است.


وی با بیان اینکه این اقدام سپاه هشداری بود به کشورهای که اسراییل را مهمان خود خوانده اند و برعلیه ایران توطئه می کنند، اضافه کرد: با این اقدام به دشمنان کشور ثابت شد ایران با اقتدار ایستاده و هر عملشان پاسخی خواهد داشت.


نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی ادامه داد: مدیریت و هدایت های داهیانه مقام معظم رهبری کشور را به سمت اقتدار و بالندگی سوق می دهد و وجود شخص رهبر معظم انقلاب نعمتی بزرگ برای ماست.


امام جمعه ارومیه افزود: امروز در مذاکرات می بینیم چگونه ایران با شفافیت حرف خود را می زند و آنها به التماس افتاده اند.


وی در خطبه اول نماز نیز با تبریک سالروز میلاد امام زمان (ع) گفت: برخلاف تبلیغات و نظرات نادرست غربی ها که امام زمان را توام با جنگ و خون ریزی توصیف می کنند این حضرت، آرامش و امنیت را بر زمین حاکم خواهد کرد و آینده بشریت به وفور نعمت زندگی در آرامش کامل منتهی خواهد شد.


حجت الاسلام والمسلمین قریشی با اشاره به فرا رسیدن ایام نوروز گفت: عید نوروز بهترین ایام برای فرزندان و خانواده ها و همچنین صله رحم است و خانواده ها  هم تلاش کنند این ایام به گناه آلوده نشود و محرم و نامحرم رعایت شده و فخر فروشی به یکدیگر کنار گذاشته شود.


به گزارش ایرنا ، نماز جمعه این هفته ارومیه با حضور پرشور مردم در مصلی امام خمینی ارومیه برگزار شد.آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *