دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

وزارت ارتباطات زمینه بهبود کیفیت و سرعت در شبکه ملی اطلاعات را

تهران – ایرنا – شورای عالی فضای مجازی به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ماموریت داد با افزایش خدمات داخلی بر روی پلتفرم‌های زیرساختی کشور، زمینه بهبود کیفیت و سرعت در شبکه ملی اطلاعات را فراهم کند.


به گزارش ایرنا از  پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، شورای‌عالی فضای مجازی در جلسه عصر چهارشنبه به ریاست آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی کلیات طرح توسعه زیرساخت‌های خدمات الکترونیک کشور را تصویب کرد.


اعضای شورای‌عالی فضای مجازی در این جلسه ضمن بررسی پیشنهادات مقدماتی و تصویب کلیات طرح، مقرر کردند که جزییات آن در جلسه آینده شورا مطرح و مورد رسیدگی قرار گیرد.


بر این اساس زیرساخت‌های خدمات الکترونیک کشور با هدف رفع نیاز داخلی از خدمات الکترونیکی گسترش و ارتقا خواهند یافت به شکلی که سکوهای داخلی بتوانند نیازمندی‌های ارائه خدمات عمومی و دولتی را برطرف کنند.


این طرح در راستای ایجاد زمینه حمایت و توسعه کسب و کارها و خدمات الکترونیک داخلی اجرا می شود.


همچنین شورای عالی فضای مجازی به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ماموریت داد با افزایش خدمات داخلی بر روی پلتفرم های زیرساختی کشور، زمینه بهبود کیفیت و سرعت در شبکه ملی اطلاعات را فراهم آورد.


براین اساس وزارت ارتباطات مکلف شد با برنامه ریزی دقیق، ظرف ۶ ماه تغییرات قابل توجهی را در خدمات پایه شبکه ملی اطلاعات فراهم آورد. این وزارتخانه باید برنامه خود برای ایجاد این تغییرات را به تصویب شورای معین در شورای عالی فضای مجازی برساند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *